HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Burle

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Burle  /  Beskydy Ostravice  / Beskydy Ostravice - neberte nám tábořiště

Beskydy Ostravice - neberte nám tábořiště

Vytvořeno: 23.08.2009
Autor: Burle


Když projíždíte republikou, tak nemůžete nevidět všude ten obrovský bordel, čti zmatek.

 

To se takhle jednou rozhodnete, že navštívíte to překrásné horstvo na severovýchodě České republiky - BESKYDY. První co uděláte je, že si vyhledáte na internetu a na nejnovějších turistických mapách tábořiště, kemp. A vyrazíte...

 

Po dlouhé unavné cestě po okresních silničkách, při poznávání mnoha míst naší drahé vlasti, konečně dorazíte do malebného údolí, do Ostravice. Máte štěstí, když vidíte při silnici v centru obce velkou ceduly i - informace, jejíž spodní šipka ukazuje odbočit přes koleje doleva. Zařadíte dvojku a pomalu s citem přejedete koleje a hledáte informační kancelář. Po chvilce se octnete v lese před zavřenou závorou. Kancelář nikde. Horkotěžko se obrátíte a zaparkujete na parkovišti.

 

"Jsem blb," řeknete si a jdete se pěšmo přesvědčit jestli tam ta cedule vůbec je.

 

"Nejsem na tom ještě tak špatně. Ona tam fakt je a to prosím i s tou šipkou."

 

Oslovujeme lidi a snažíme se zjistit, kde informační kancelář, kterou si platíme z našich daní a z peněz Evropské únie, se nachází. Vše je marné, ani prodavačky z okolních obchodů nic nevědí. Nikdo nám neumí rovněž odpovědět na jednoduchou otázku. Kde najdeme tábořiště. Všichni na nás koukají jakobychom spadli z Marsu.

 

Přenádherná, sice letitá madam, ale blondýna, vychází z činžáku. "Madam, nevíte prosím, kde je tady informační turistická kancelář?"

 

Divně na nás kouká. "Tady v Ostravici určitě nic takového není! To bych musela vědět. Vždyť tady žiju odjakživa. Počkejte, není něco takového tady vedle v knihovně?" Děkujeme a nakukujume do vedlejšího vchodu. Knihovna to je, ale je, jak jinak, uzavřená.

 

A teď se prosím pevně podržte. Na fasádě budovy není znak i - informace, ale velká cedule g a l e r i e!!! Rozhodli jsme se, že navštívíme pana starostu. Zavřeno, nikde nikdo! A to ještě nebylo 17,30 hodin.

 

Po městečku se kromě nás pohybovaly desítky turistů s krosnami na zádech a to množství ještě doplňovaly desítky cyklistů. Všichni milovníci Beskyd hledali ubytování - tábořiště, kemp. Po dlouhém pátrání jsme zjistili, že nic takového již v Ostravici není, i když patřičné symboly na nejnovějších mapách existují. Například mapa Klubu českých turistů, rok vydání 2008.

 

Mnohé obce v republice, v turistických oblastech, zřizují tábořiště, aby zaměstnaly své občany a přinesly do obecní kasy nějakou tu korunu navíc. A proč to nejde v Ostravici? Proč tady bylo tábořiště zrušeno? Povídá se, že za to mohou místní hoteliéři a majitelé penziónů. Proč na vlastním písečku trpět konkurenci z řad stanařů. Ať se ubytují v našich postelích a nejedí z ešusů, ale pěkně spořádaně v našich restauracích... Jenže ono nejde jen o peníze. Ono jde -vážení zastupitelé z Ostravice - také o životní styl. My to stanování a posezení u nočních vater milujeme. Tak nám to prosím neberte. Věříme, že již v příštím roce bude tábořiště ve vašem městečku opět existovat. Předem děkujeme. Ono vlastně jde i o ty peníze. My jsme v Beskydech spali pod stany čtrnáct dnů a stálo nás to majlant. Pryč jsou bohužel ty doby, kdy stanování bylo za pár korun...

Více o této oblasti na burle.blog.cz

 

Vytvořil: Burle   Zobrazeno: 991x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

Diskuseondrash
Nejses ty z Praht?
01. 01. 2013, 13:22:59

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku