HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Burle

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Burle  /  Pařezník pozdní  / Pařezník pozdní - houba na přežití

Pařezník pozdní - houba na přežití

Česko

Vytvořeno: 27.11.2009
Autor: Burle


Pařezník pozdní vám v případě nouze pomůže v přírodě přežít

O pařeznících pozdních jsem vůbec nevěděl, že existují. Když jsem ale poprvé uviděl přenádherné snímky Radka Pilaře, tak jsem byl tak unesen, že jsem se začal o ně více zajímat. Přivítám k tomuto článku jakékoliv postřehy, informace, zajímavosti. O těchto houbách mnoho údajů není.

 

Pařezník pozdní, který je asi ze všech pařezníků jediný jedlý, hodí se především do octa, kde ztrácí svou nahořkou chuť. Patří ještě u houbařů k objevení. Jedná se o dobře určitelnou houbu hlívovitého tvaru. Je jedlá, ale až nechutná. Je třeba se jí naučit zpracovávat. Podle posledních informací, se vyskytuje v lesích poměrně vzácně. Není snad to důvod jí nesbírat, ale pouze pozorovat, ochraňovat?

 

Vyskytuje se na mohých listnatých stromech, a to jak na živých, tak i odumřelých. Zejména javor, vrba, buk, olše. Výjimešně i na smrku a borovici. Někteří mykologové tvrdí, že se objevuje již od července, další pak, že až po prvních mrazících. Vyznačuje se širokou, variabilní, barevnou škálou. Od žluté, přes zelenou, až po hnědou. Nechybí ani modrá, fialová.

 

Rovněž i lupeny jsou v době růstu různě barevné. V mládí převažuje oranžová. Důležitým znakem, oproti hlívě, je třeň, který je tmavě šupinkatý. A jeho zásluhou je pařezník nezaměnitelný. Starší plodnice lze zaměnit s hlívou ústřičnou, ale i hnízdovitou. Povrch klobouku je za vlhka slizský. Pařezník pozdní roste jednotlivě, ale i v různých shlucích.

Radek Pilař

Ten trs je tak nádherný, že láká k nakousnutí. Máte z jeho konzumací nějakou zkušenost. Pište prosím do komentářů. Jak často pařezníky v přírodě nacházíte. Pište, informujte i nás ostatní, nezkušené houbaře.

Radek Pilař

Dokonale nasnímaná plodnice. Je tak dokonalá, že je až neskutečná. Mnohý by mohl tuto fotografii nazvat kýčem. Může být kýčem ale něco, co vytvořila sama příroda?   Foto: Radek Pilař.

 

Poznámka: Dále známe pařezník obecný a pařezník jemný. Oba se nekonzumují!

 

Zajímavost: Pařezník obecný v Americe, oproti Evropě, vytváří světelkující podhoubí.

 

Prověřit: Slovenští mykologové tvrdí, že pařezník pozdní je v některých lokalitách bez nahořklé chuti. V jiných je nahořklost obvzláště silná.

Vytvořil: Burle   Zobrazeno: 2283x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

Diskuse


Více o houbách k přežití na burle.blog.cz
27. 11. 2009, 13:05:05

Burle
Na burle.blog.cz již i pařezník jemný, obecný.
31. 12. 2009, 16:56:19

paegas
pařezník pravidelně nacházím u řek a vyschlých koryt potůčků v lese a nížinatých či bažinatých oblastí, je ho každý rok hojně, tudíž bych o ochraně, alespoň lokality na Vysočině ani snad neuvažoval, podle mě dost častá houba. Co se týče zpraování je poněkud tvrdší, ale chuť v žádném případě nahořklá, radši odkrajuji tvrdé nohy a houby pak zpracovávám buď na řízek, či klasicky podusím na másle s kmínem. Jediný, čeho se vyvarovat je sbírat ho v období dešťů, absorbuje příliš vody a vodnaté plodnice za moc nestojí a nemají žádnou chuť.
03. 12. 2012, 13:29:42

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku