HEDVABNASTEZKA.CZ KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA VELEHORY EXPEDIČNÍ KAMERA FESTIVAL ZIMNÍCH SPORTŮ KLUB CESTOVATELŮ Praha/Brno KARAVANA ESHOP (mapy, průvodci)

Balčik

Bulharsko - 19.6.2010

Tak jsme konečně u moře. Pavel je nadšený, já méně, neboť to znamená: pláž, pláž, pláž a zase jenom pláž. Naštěstí to není tak hrozné a slunce ještě tolik nepálí a voda má chladivých 16 °C. Přesto tam vlezeme, vždyť je to letošní první moře. Tonička se vystavuje hřejivým paprskům na lehátku, my s Pavlem spíše vyhledáváme stín.

Ale než jsme se na pláž dostali! Známí nám doporučili Albenu, která je blíže Varně. Když jsme tam zavítali, zjistili jsme, že se jedná o uzavřený komplex se zpoplatněným vjezdem. Naštěstí plážové hotely byly narvané po střechu a my z Albeny (s nulovým poplatkem za vjezd) po půl hodině odjeli.

Dalším městečkem, které se nabízelo, byl právě Balčik. A na první dobrou, jak říkají filmaři, jsme vybrali báječný rodinný hotel poblíže pobřežní mořské kolonády. A dokonce za výbornou cenu. Pokoj pro tři s příslušenstvím pouze za 35 leva za noc.

Balčik je poměrně velké roztahané městečko a jeho průjezd (50 km/h) trvá asi půl hodiny.  Báječné na Balčiku je to, že od moře se zvedá vápencový útes a na něm se skví nápis v azbuce BALČIK. Prostě bulharská obdoba HOLLYWOODu.

Na pobřežní mořské kolonádě jsme si každý večer dopřávali opulentní hody, zejména rybí. A na zakončení byla nutná zmrzlina, která se zde prodává do kornoutu na váhu.

Přečteno: 383 x.
 
Sunnies 30.6.2010
A to jste minuli tu nádhernou botanickou zahradu? Na "skále" nad mořem je tam naprosto úžasná zahrada s nádhernými vodními díly, minaretem, amfórami a snad milionem nejrůznější květeny...
JanPodany 1.7.2010
Ani jsme o ní nevěděli :(

ReagovatMapa (Balchik):