HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Malé Antily 2009  / Předpřípravy

Předpřípravy

Vytvořeno: 10.03.2009
Autor: JanPodany


Procestovat ostrovy Malých Antil toužím již od svých školních let, a že to už nějaké to desetiletí je. Fascinovalo mě, že tyto státy a kolonie nejsou v mapách školních atlasů a na mém stolním glóbu jsem je též nenašel.

Rok se s rokem sešel a já jsem se rozhodl oprášit své cestovatelské sny a do ruky mi přišly dva průvodci po Karibiku. Ihned jsem se do nich ponořil a zjistil jsem, že není nereálné se do tohoto koutku světa podívat. Ostrovy Velkých Antil jsem zavrhl, neboť tam Češi jezdí a není problém sehnat informace v češtině. A jak jsem naznačil výše, pro mne jsou zajímavé destinace, které nejsou běžným pohledem na mapu postřehnutelné.

Po všech možných propočtech mi vyšlo, že měsíc, který jsem si pro cestu zvolil, je naprosto nedostatečná lhůta pro procestování celých Malých Antil od Panenských ostrovů po Trinidad a Tobago. Takže jsem se rozhodl, že nejdřív projedu severovýchod Karibiku, tj. od Amerických Panenských ostrovů po Montserrat.

Důležité pro mne bylo sehnat spolehlivého parťáka na cesty. Tím se stal Tonda, se kterým jsem loni plánoval cestu do Ruska, a která ke spokojenosti obou nám vyšla. Pak Tonda přišel s dotazem, zda tak fantastickou expedici uskutečníme pouze ve dvou a nebo dáme šanci ještě někomu dalšímu. Pro další členy jsem byl i já, ale kde je sehnat? Zkoušel jsem cestovatelskou seznamku na Cestovatelském festivalu, tam však nikoho náš projekt nezaujal, také proto, že jsme si s Tondou vyhradili, že tuto naší expedici pečlivě připravíme, tj. připravujeme ji již dva roky. Zkusil jsem tedy využít diskusní fórum Hedvábné stezky, a to nakonec přineslo ovoce v podobě Miládky. Mezi tím jsme se s Tondou poptávali ve svém okolí. Kupodivu jsme už ve věku, kdy peníze na cestování se shánějí podstatně lépe než v dobách studia. Takže já jsem pro Malé Antily získal Toničku a její kamarádku Zdeničku, se kterou již pár cest podnikla. S Tondou jsme malou lstí získali pro projekt i Davida, se kterým jsme trávili loňské léto v Rusku. Tonda přesvědčil ještě jednoho parťáka z práce, Martina, a naše skupinka se pěkně rozrůstala. To jsem s Toničkou ještě přesvědčil své dva kolegy. Ale letí pouze jeden z nich, Pavel. A jak jsem se tak různě poptával dál, najednou, po inventuře kontaktů, jsem dospěl do stadia, že si založím cestovku, neboť nás bylo 16.

V tu chvíli jsem začal brát zpátečku, protože není mou snahou dělat zájezdy. No abych to shrnul, na konci loňského léta nás bylo osm. Na poslední chvíli od expedice odstoupila Miládka a je nás tedy sedm. A to je přece šťastné číslo.

Příště očekávejte příspěvek o přípravách Expedice Malé Antily 2009!

 

 

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 1236x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

Diskuse


Skvělé! Těším se na další příspěvek
12. 03. 2009, 13:26:19

Jan Podaný
Díky, v hlavě mám další díly o přípravách, takže se to tu objeví v brzké době, snd již příští týden.
13. 03. 2009, 14:13:15
paráda! taky se moc těším a díky za návštěvu na naší cestě. Honza a Maruška
22. 03. 2009, 20:58:53

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku