HEDVABNASTEZKA.CZ KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA VELEHORY EXPEDIČNÍ KAMERA FESTIVAL ZIMNÍCH SPORTŮ KLUB CESTOVATELŮ Praha/Brno KARAVANA ESHOP (mapy, průvodci)

Ahmedabad – Prorokovy narozeniny bez dortu (10.03.2009)

10.3.2009

L: Krásné mešity a důstojná atmosféra během polední modlitby tak moc kontrastují s večerními oslavami Prorokových narozenin. Davy a nekonečná procesí se valí ztemnělými ulicemi města na náklaďácích a povozech tažených velbloudy. Desetitisíce bubeníků, stovky trubek, transparenty, slogany, hlučné petardy, ohňostroje. Pochybuju, že Mohammad někdy toužil po tom, aby někdo uctíval jeho osobu a slavil jeho narozeniny. Co jiného pak celá tahle tamasha je než demonstrace síly? Přehlídka Alláhových vojáků? Obzvlášť, když Mohammadovy narozeniny padly na stejný den jako hinduistický svátek jara – holi. Mrazí mě z toho. Děsí mě davy. Obzvláště ty tvořené nevybitými a trochu znuděnými mladíky.

P: Snídáme v restauraci mezi jejímiž stolky je zabudováno několik muslimských hrobů. A chvilku na to jsme zabloudili na záchodiště slumu u řeky. Usměvavý prodavač obětních květin mi dává 2 růže a má z toho upřímnou radost.

Fotky z Gujaratu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616374604271/

Přečteno: 141 x.
 

ReagovatFotky:

Zatím žádné fotky.

Mapa :