HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Ajmer – muslimští nebožtíci pod příkrovem růžových lístků (02.03.09.)

Ajmer – muslimští nebožtíci pod příkrovem růžových lístků (02.03.09.)

Vytvořeno: 02.03.2009


L: V hrobce Dargah Sharif utíkám před výběrčím náboženských (finančních) darů. Na co? Na plat bezpočtu ometačů květů z hrobek, jejichž horami je muslimští poutníci zasypávají? Výběrčí mi ukazuje, že když zaplatím, tak mě poplácá po hlavě košťátkem z pavích per. Těžko mu vysvětlovat, že o to zas tak moc nestoím, když se kolem tlačí davy chtivé poplácání. Copak na květy a paví košťátka asi Muhammad a Korán? A co Jan Tleskač?

P: V Mešitě 2 a ½ dne (tak se jmenuje) se do mě „zamilovávají“ fousáči z Bhopalu. Hodně tomu přispívá i to, že si chtějí myslet, že jsem byl v Afghánistánu jako mudžahid (bojovník za islám). Na taková místa snad příště budu nosit burku. Mimochodem – díky voudům, dismalu a vyšívanému afghánskému piron-tombonu mě dneska puškarští prodavači překřtívají na „Pathanbaba“. Docela semi to líbí. Stejně tu „Pítr“ nikdo pořádně neumí vyslovit.

Fotky z Rajastanu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157615245567258/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 685x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku