HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Badrinath - kam trekují svatí muži za teplou koupelí? (12.05.2009-14.05.2009)

Badrinath - kam trekují svatí muži za teplou koupelí? (12.05.2009-14.05.2009)

Vytvořeno: 14.05.2009


L: V Evropě máme lyžařská střediska, v severní Indii mají hinduistická střediska. Ve 3 000mnm je poutníkům z plání zima. Před chrámem sedí úsměvné davy s hlavami zabalenými do šál, děcké obličeje koukají z pletených kukel, které jim jsou strašně velké, ženy v sárích s čínskými rukavicemi plandajícími jim na rukách a s bosýma nohama v pantoflích. Vysvětlujte stovkám návštěvníků z rozpálené Bombeje, že si nejdřív musí vzít ponožky a boty, kalhoty míto silonového sárí a nepotřebují rukavice ani čepice... Zástupy svatých mužů se trousí do města po horské silnici. Bosky. Dny, týdny, měsíce. Růžová, oranžová, červená roucha, poutnické hole, nádobky na vodu. Vůně marihuany.

Posedávajíce kolem mostu se mísí svatí muži se žebráky, v chrámu pokorní poutníci se střední třídou, kterou ani tak netrápí svatost tohoto místa a spirituální zážitek, jako to, že známí tu loni také byli najatým autem. Párek turistů z Kanady. On nám vypráví, jak Bhima, polobůh o síle desítek tisíc mužů, utrhl skálu a položil jí přes řeku jako most, přímo tenhle most, na kterém stojíme. Vypráví tak zaníceně, že se ho ani neptáme, jestli tomu vážně věří. Ona sedí s brahmínem v jeskyni - Vyasově chrámu a zpívá svaté zpěvy v sanskrtu. Nic není ani černé ani bílé. Staří, děti, nemocní, obézní, zdraví i mladí se nechávají nosit v bambusových křeslech na hřbetech Nepálců mezi svatými místy, aby z chůze po horách nedostali infarkt.

Všichni se schází u několika vybetonovaných bazénků pod teplými prameny a koupou se. Proč nejdeme taky? Nene, děkujem, my jsme pouzí pozorovatelé, návštěvníci z jiné dimenze.


Nase fotky z Uttarkhandu:

http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova1/sets/72157618125556904/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 582x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku