HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / CHATTISGARH - SUMA SUMARUM (06.04.2009 - 08.04.2009)

CHATTISGARH - SUMA SUMARUM (06.04.2009 - 08.04.2009)

Vytvořeno: 08.04.2009


Nejlepší - N/A
Překvapení - N/A
Zklamání - Raipur

***********************************

V tomhle mladičkém indickém svazovém státu (vznikl 2000) jsme pobyli jen pár dní. Ve státě s minimálně rozvinutou infrastrukturou obydleném hlavně domorodými kmeny není jednoduché cestovat bez auta. A najmout si masňácky auto, není jaksi náš styl. Takže jsme zkusili, co půjde vidět a zažít autobusem, stopem a pěšky. Bez informací se taky těžko na vlastní pěst cestuje. Ve dvanáctiset stránkovém Lonely Planet průvodci India věnují Chattisgarhu necelé 3 stránky. To je samo o sobě výzva k nějaké zajímavé a dobrodružné expedici. Ale na téhle cestě na ni bohužel nemáme čas. Jedeme po sezóně, takže je tu už velmi horko a krom toho v místě, které nemá indická vláda zcela pod kontrolou, zato místní maoističtí "povstalci" jsou dobře vyzbrojení a teď těsně před volbami velmi akční, asi není dobrý čas se právě potloukat jen tak na vlastní pěst, bez satelitního telefonu a zázemí... I když jsme neobjevili nic jedinečného, rozhodně to byl velmi zajímavý zážitek, protože takovouhle Indii jsme předtím neznali.
Raipur nás překvapil nemile. Když se za 9 let snaží vyrůst z malého bezvýznamného provinčního města v hlavní město svazového státu, je to znát. Betonová staveniště, ucpané silnice, troubení, prach, téměř žádná zeleň. Absolutně poddimenzované vlakové nádraží zavalené lidmi, nekonečné fronty, nekvalifikovaný nebo neochotný personál, extrémní množství povalečů a ožralů, špína. Tohle mi připomnělo to horší z Bangladéše.

Fotky z Chattisgarhu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616465768166/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 438x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku