HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Hyderabad - 4 zastávky s mrtvolou (02.04.2009-04.04.2009)

Hyderabad - 4 zastávky s mrtvolou (02.04.2009-04.04.2009)

Vytvořeno: 04.04.2009


L: Na Laad bazaru ve starém muslimském městě si chci koupit krém. Obyčejný krém. Když mi prodavač nabízí šestý druh bělícího (fairnes) krému, vysvětluju mu, že jestli ten krém zesvětlí mojí pleť o 2 tóny, jak slibuje na obalu, budu vypadat jako zombík. Krčí rameny a nabízí mi bělíci obličejová mýdla. Obyčejný krém evidentně nemá, tak ho dál nemučím. Na billboardu propaguje známý indický herec první bělící krém pro muže. A když sedíme v přítmí stylové kavárny (za jejíž interiér by se nemusel stydět ani žádný evropský či americký podnik), kde do vodních dýmek servírují Red Bull místo vody, pokoutně koukám, jestli se všichni tito mladí a bohatí Indové bělí pleť krémy s žíravinou.  Vzpomínám na naše krásky evropské, které se teď nejpsíš UVují někde v soláriu. Aspoň magnoliová voňavka z velké skleněné lahve od muslimského voňavkáře je opravdová.

V příměstském vlaku ve vagónu pro prodavače s námi jede mrtvola. Na kovových nosítkách, v zakrvaveném prostěradle, s rukou strčenou v kalhotech s rozbitým zipem. Opil se a spadl pod vlak? Zabil se pádem z bambusového lešením, po kterém lezou nájemní dělníci jen tak v gumových žabkách, bez helem a jištění? Srazilo ho auto? Třeba by mu doktoři ještě před hodinou dokázali pomoct. Ale když nemá ani na nový zip do kalhot, jak má mít na doktora? Konečná. Nosiči vyložili nosítka i s mrtvolou a postavili je na nástupiště. A odešli. Trápí někoho osudy několika set miliónů (nejen) indických chudých? A i kdyby jo, má někdo řešení? Přirozená regulace populačního růstu, řekli-by cynikové.

P: Tahle restaurace je docela snobská. Teda aspoň na náš vkus. Přesto po stole běhá rus. Nebezpečně rychle se přibližuje k talíři. Ale tady nejsme v Americe, abychom jim hodili jídlo na hlavu, když ho olezl brouk. Snažím se ho chytit do skleničky. Napotřetí se mi daří. Jenže přitom bum! Na zem padají misky s dochucovadly. Tak trošku Pyrrhovo vítězství. Naštěstí je brouk pod skleničkou. Corpus delicti.

Fotky z Andhrapradeshe - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616465760018/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 475x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku