HEDVABNASTEZKA.CZ KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA VELEHORY EXPEDIČNÍ KAMERA FESTIVAL ZIMNÍCH SPORTŮ KLUB CESTOVATELŮ Praha/Brno KARAVANA ESHOP (mapy, průvodci)

Khajuraho – sodoma gomora se nekonala (10.04.2009-13.04.2009)

13.4.2009

L: Čekali jsme sodomu gomoru na basreliéfech chrámů, ale žádná se nekonala. Erotické výjevy, kterými je Khajuraho známé, jsou na většině chrámů decentně schované za rohem, utopené v přehršli „normálních“ chrámových soch. Když už ale na nějakm výjevu dvojice, trojice či čtveřice provozuje kamasutru, často je políž postava nebo dvě, které si zakrývají oči a kdyby nebyly kamenné, určitě studem zčervenají. Jízda na starém indickém kole mezi neplacenými chrámy po okolních vesnicích je švanda a snídaně na udržovaném trávníku placeného komplexu je ztělesněním pohody, protože trávníků si člověk v Indii užije poměrně málo. Jen ochranka u vchodu se divila, proč máme v sedm ráno při vstupu do chrámového komplexu batoh plný jídla a zeleniny.


P: Znáte se už strašně dlouho, uš ze svých minulých životů. V jednom z nich jsi zavinil tvojí chybou smrt 15 lidí jako kapitán lodi, která se potopila. Taky máš na svědomí smrt milónů ryb, musíš je krmit a hlavně nejíst. A ty bys klidně mohla být guru, iniciuji tě tímto a dávám ti duchovní jméno Annapurna. Měla by sis domů pořídit malou kmodlitebničku Šivy... Je zvláštní slyšet tohle od jógína, který postavil svoje učení na ateismu. Tohle je šílený svět, jak sám říká.

Přečteno: 132 x.
 

ReagovatFotky:

Zatím žádné fotky.

Mapa :