HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Madhyapradesh + Uttarpradesh SUMA SUMARUM (11.04.2009-19.04.2009)

Madhyapradesh + Uttarpradesh SUMA SUMARUM (11.04.2009-19.04.2009)

Vytvořeno: 19.04.2009


Nejlepší –  Agra
Překvapení – Orcha
Zklamání –  Agra


Ach jo, zase si říkáme, že se sem budeme muset vrátit během nějaké další dovolené. V Madhyapradeshi je tolik hezkých míst, které jsme neviděli a na této cestě vidět nestíháme, že si většinu necháme na příště. A až sem pojedeme příště, bude to hned z počátku roku, protože teď je tu fakt vedro.

Nejvíce nás překvapila Orcha, takový dobře schovaný klenot. Pevnost, veliké hrobky u řeky, za nimiž je krásný západ slunce pozorovaný přes kamenný most a spousta dalších paláců a rozvalin kolem. Příjemné městečko, milí lidé, útulný hotýlek se zeleným dvorkem. Taková cestovatelská romantika, kterou by si člověk čas od času měl dopřát.
Co říci ke Khajurahu? Jezdí tam všichni, tak jsme to také chtěli vidět. A nebylo to špatné. Gwalior je velké město, kde všechno to troubení a špínu asi přijemný parčík u Tansenovy hrobky nezastínil. Ostatně jen jsme si sedli v parčíku na trávu, tak se kolem nás zhlukl dav asi padesáti čumilů a dav dětí nás pronásledoval a výrostci dělali za našimi zády hlouposti až na ulici. To není nic, co by vedrem, davy a městy unavenou duši povzneslo. Uttarpradesh tady hodnotit nechci, protože jsme byli jen donuceni dojet do Agry abychom chytili autobus do Ninetalu. A protože zdrovna byl nějaký World Herritage Unesce den a památky byly zadarmo, tak jsme je objeli ... více o krásách a prudách Agry v kapitole o Agře.

 

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 487x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku