HEDVABNASTEZKA.CZ KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA VELEHORY EXPEDIČNÍ KAMERA FESTIVAL ZIMNÍCH SPORTŮ KLUB CESTOVATELŮ Praha/Brno KARAVANA ESHOP (mapy, průvodci)

Mandwi – voyeuři a ručně stavěné dřevěné zaoceánské lodi (12.03.2009)

12.3.2009

L: Móóóře, po měsíci na poušti je to nádhera, přestože na pláže nijak zvlášť netrpíme. K moři to bereme zkratkou přes akáciovou pláň. Tam zjišťujeme, že potvora akácie je schopná svým trnem propíchnout bytelnou podrážku trekových sandálů i kus nohy. Ale kdo by v tom pekelném vedru šel 3 km po rozpáleném asfaltu a kdo by taky tu správnou asfaltku hledal. Koupu se v šalvár kamízu, protože plavky jsou na neturistické indické pláže přecijen dost skandální móda. Pohupuju se na malých vlnkách a slaná voda pálí ve škrábancích po akáciových trnech. Přestože je pláž dlouhá několik kilometrů, kolem nás se usadilo několik skupinek mladíků. Jeden přijel i s motorkou asi 5 metrů od nás a přestírá, že si myje nohy v moři a nespouští oči z toho, co děláme, lépe řečeno, jestli se na mě bude mokrý obleček lepit, až polezu z vody ven. Marně se mu snažíme vysvětlit, že tohle je trochu moc a že to se nedělá. Nevím, jesti na něj mám být naštvaná nebo mi ho má být líto, že si ani ženu neumí najít. Aspoň mám škodolibou radost, když mu postupující příliv bere písek z pod zadního kola motorky a ta se kácí k zemi a láme se jí zrcátko.


P: Abdullah řídí stavbu dřevěné bárky  Khaled. Dřevo na stavbu pochází z Indonézie a Malaisie a až bude loď za 2 roky hotová, bude nejčastěji plout do Somálska. Nebude to z Mandwi, protože zdejší přístav není ideální, přesto tu jsou dálky tak nějak na dosah ruky.

Fotky z Gujaratu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616374604271/

Přečteno: 178 x.
 

ReagovatFotky:

Zatím žádné fotky.

Mapa :