HEDVABNASTEZKA.CZ KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA VELEHORY EXPEDIČNÍ KAMERA FESTIVAL ZIMNÍCH SPORTŮ KLUB CESTOVATELŮ Praha/Brno KARAVANA ESHOP (mapy, průvodci)

Nasik – k čemu je dobré postavit ve 3 ráno v pokoji stan? (28.03.2009 – 30.03.2009)

30.3.2009


L: Slunce právě vyšlo. Chlapík loví dlouhým podběrákem z přehrady uprostřed města květiny, co tam naházeli včera poutníci. Další strašně posvátné město. Tady (dobrý) hinduistický bůh Rama usekl sestře (zlého) boha Ravany nos. Odtud jméno města. Kdo se vykoupe v řece „na náměstí“, ten ze sebe smyje všechny hříchy. Někteří se koupou a drhnou a potápí tak vehementně, že to musí být ultra hříšníci. Jiní si jen tam pokropí hlavu. Ti se asi mají za téměř světce, tak jen aby se neřeklo. Támhleten kluk co se potápí podél ghátů ale nesmývá hříchy. Hledá košíky z listů, aby je jeho matka mohla recyklovat. Usuší je a naskládá do nich květiny a do oleje namočený knot. Košíčky pak po pětirupce prodá poutníkům a ti zapálí knot a pošlou košíček po vodě. Na podobné hry nehrajeme. Když si půl hodiny odmítáme košíček koupit a jen tak pozorujeme okolí, stará prodavačka to tak nenechá. Vstává a jeden košíček pouští „za nás“.

P: Sakra, stojí mi to za to? Včera jsem celou noc nespal, jak jsem neustále běhl na záchod, dneska je moje tělo poseto komářími štípanci. Aby z toho nebyla malárie! Kdyby mě někdo teď posadil do letadla domů, tak hned letím. Fakt ani jeden z našich 3 „zázračných“ repelentů a odhaněčů hmyzu na nejrůznější bázi nefunguje? Aby fungoval, dyť to nejsou komáči, ale tělové vši. P.S: vši mi zalezly do šatů a koušou mě několik dalších dní. Ale domů se mi už nechce. Posvátná Indie za sračku i pár (desítek) kousanců stojí. Ani párem posvátných krav by mě odtud nedostal.

L: Spásný nápad utéct neviditelným repelentoimunním komárům do stanu (moskytiéry), který jsme vedle postelí v pokoji o ve tři ráno postavili, moc spásný nebyl. Kousance se na nás objevují dál. A pak objevujeme na žlutém stanu tělovou veš. Zbyla z ní jen hnědá šmouha.

Fotky z Maharashtry - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616374623247/

Přečteno: 130 x.
 

ReagovatFotky:

Zatím žádné fotky.

Mapa :