HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Rishikesh - hledáte osvícení? (17.05.2009-19.05.2009)

Rishikesh - hledáte osvícení? (17.05.2009-19.05.2009)

Vytvořeno: 19.05.2009


L: Celý měsíc jsme neviděli tolik bělochů pohromadě. Někteří se promenádují po špinavé silnici bosky, jiní do půl těla nazí, v jakýchsi rouchách, s poutnickými holemi. Hlavy dohola vyholené i dredaté. Pseudoindická postmoderní móda z Pahr Ganje a Manali, motorkáři na Enfieldkách, jógíni v plátěných kalhotech. Spirituálně osvícení, pravdu a sami sebe hledající v místních ašrámech, excentrici...

Vedro jako v pekle. Trvá to přesně 20 minut po opuštění autobusu z hor, než se začneme potit, jako by nás polil kýblem. Večer přichází uragán, co trhá vlnité plechy ze střech a kroupy a slejvák, který mění ulice v řeky. Blesky křižují nebe, ucpáváme dveře na balkon závěsem, aby nás to nevyplavilo jak myši. Předzvěst orkánu Ailia, který za týden způsobí pohoromu v Bangladéši a Západním Bengálsku. Ale tady se lidé dnes radují. Teplota venku klesá asi o 10 stupňů, tak na 32 stupňů, u nás v rozpáleném pokoji je furt stejně vedro. Vichr zpřetrhal vedení, takže nejde proud ani větrák. Koupeme se ve vlastním potu v posteli a vzpomínáme na noci v letním Mazár-e-Sharifu.

P: Každej musí něco schovávat kromě mě a mýho vopičáka.

Nase fotky z Uttarkhandu:

http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova1/sets/72157618125556904/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 513x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku