HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Údolí Dhahanu (Dha, Lastance, Beema) - 14 copánků a květiny na čepici (07.07.09-09.07.09)

Údolí Dhahanu (Dha, Lastance, Beema) - 14 copánků a květiny na čepici (07.07.09-09.07.09)

Vytvořeno: 09.07.2009


Dereme se po příkrém kopci nahoru do vesnice a proti nám se po cestě valí proud vody. Ve Dha večer zavlažují zelená pole a meruňkové a morušové sady a my se brodíme potokem, který se stal z cesty pro pěší. Údolí je sevřené šedými zubatými skalami, na jejichž svazích se zelenají šťavnatě úrodné vesnice. Všechny ty stromy a pole jsou pastvou pro naše oči vyprahlé pohledem na krásné ale suché  hory Ladakhu a Zanskaru. Místní lidé jsou árijci, takže vypadají více jako my než jako okolní šikmoocí Ladačané. Některé ženy skutečně nosí na hlavě legrační baret s umělými květinami a hromadou dalších ozdob, vlasy spletené do 14 copů spojených dole kovovou ozdobou a mnoho masivních náhrdelníků a přívěšků na krku, zvláštní kroj s kozlí kůží přivázanou přes záda, přesně tak, jak jsme je viděli na pohlednicích. Domek, ve kterém bydlíme, i lidé, ke kterým jsme se ubytovali, ale působí špinavěji a méně upraveně než Ladačané a jejich domy, které jsme viděli.

V domku, kde spíme v pokojíku s azbestovou podlahou na rozvrzaných dřevěných postelích, s námi bydlí 5 Japonců. Primadona pracující v televizi, která všude byla, všechno zná a o všem si dělá poznámky. Umí se na místní ženy usmívat tak sladce, že si dokonce zapomínají říct o peníze za to, že si je vyfotila. Japonec, který byl před pár lety v Čechách a když vyjmenovává jména měst, která navštívil (Praha, Kutná Hora, Český Krumlov, Brno...), tak má perfektní výslovnost a ani se mu neplete l a r, jak se často Japoncům stává. Všichni Japonci jsou po celodenní jízdě na rozdíl od nás autobusem bezvadně čistí, nemají zaprášené vlasy ani obličej, oblečení září čistotou, jako by ho z žehlícího prkna právě oblékli. Přitom většina jich je v Indii už několik měsíců a mají relativně malé batohy, kam se jim moc čistých japonských svršků nevejde. Vrtá nám hlavou, jak to dělají. Třeba mají v Japonsku specielní cestovní oblečení, které odpuzuje špínu a taky mají krémy odpuzující prach...

Fotky z Jammu a Kashmiru:

http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova1/sets/72157621752246518/ a
http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova2/sets/72157621816756201/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 423x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku