HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

filippo-communityinspiration

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  filippo-communityinspiration  /  Dobrovolničení v džungli, u indošů v Rio Manso  / 42) Příprava na fiestu „F“ - žonglování

42) Příprava na fiestu „F“ - žonglování

Vytvořeno: 15.08.2009Minulý týden proběhla fiesta na počest nových studentů prvního ročníku (6. třída). Nástup s mexickou vlajkou, nacvičené choreografie v krojích. Proslovy malých studentíků, filharmonie v plné zbroji. Jak organizované akce nemusím, toto se mi líbilo.

Za týden nás ovšem čeká slavnost s velkým „S“. Ne, nejde o oslavu úřadujícího českého fotbalového šampióna, tak dlouhé prsty zatím ještě nemám. Jedná se o výročí osoby Don Juan Bosco. Chlapíka, jež tyto salesiánské řády založil. Ital, který měl v 19. století ve snu vizi, že by měl vytvořit zázemí pro děti ulice, nabídnout jim šanci na nový život. Klíčovými 4 prvky jeho salesiánských center jsou: domov, škola, dvůr (rozuměj sport a hry), náboženství.

Když se mne otec Mario (pro jeho kulatý obličej se mu přezdívá – Kokos) ptal, zda-li bych nechtěl také s něčím vystoupit, nabídl jsem k dispozici své žonglérské dovednosti. Betty, „sestra“ v babičkovském věku, zajásala, že je to skvělé, že když totiž Don Bosco procházel ulicemi, snažil se problematické mládežníky zaujmout právě žonglováním. Vida, kolega!

http://www.youtube.com/watch?v=_aW1YMDptng

video žonglování s 5ti míčky

„Koko“ zřejmě nepochopil serióznost žonglérského umění, poněvadž se mne dotázal, zda-li bych nechtěl raději vystoupit jako klaun. Tuto potupnou nabídku jsem pochopitelně s opovržením odmítl. Na oko uražen, osvětlil jsem, že tu nehodlám být pro srandu králíkům, že nabízím více než důstojné žonglérské vystoupení, žádnou potupnou šaškárnu. Celá jídelna se za břicho popadala. Je tu s nimi, salesiánskými indiánskými dobrovolníky, opravdu legrace.

A tak jsem si vybral tři nejnadanější indoše a začali jsme s tréninkem. Dvacetiletý Javier, můj osobní učitel hudebky – noty, flétna, kytara - a sparing partner v šachu, je na tom již dobře. Do členů vysílající komunity Toníka a Hondzika má ještě daleko, ale na Františka by si již možná
troufat mohl. Sorry, Ferenc, ale určitě jsi toho po mém odjezdu moc nenatrénoval, viď?

člen vysílající komunity - Tonda

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration/albums/showpic.dml?album=593271&picture=8658233

člen vysílající komunity - Hondzik

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration/albums/showpic.dml?album=593271&picture=8235083

člen vysílající komunity – František (dobrota)

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration/albums/showpic.dml?album=593271&picture=8142515

Na chinanteckých studentech Lilianě a „Čaji“ ještě musíme zapracovat. Ale jsme na dobré cestě. Problém je, že mají z celého dne třeba jen půlhodinku volnou, program opravdu nabitý od rána až do večera. Za těchto podmínek a v pěti dnech příliš velké zázraky očekávat nelze. Obzvlášť, musíme-li místo stejně velkých a těžkých míčků používat pomeranče. Kde by se také v džungli vzalo normované žonglérské náčiní, že?

Ale radost rozdáváme již samotným trénováním s ovocem. A to je hlavní! Pokaždé nás obklopí hlouček malých fanoušků, kteří nás pobaveně povzbuzují. Přidám-li na závěr pár vlastních triků, patnáctisekundovou exhibici, dočkávám se od malých, rozzářených indiánských přátel potlesku a poplácávání po zádech. Je to milé, jsou vděční a bezprostřední.

Těším se na jejich reakci, až jim na slavnosti Don Bosco zažongluji s pet lahvemi naplněnými vodou. Chodím to trénovat k řece. Stanu se nesmrtelným ...

-------------------------------------------------------------------------------------

NOVINKA: CI vydalo první publikaci: Bezpečnostní manuál pro oblast LATINSKÉ AMERIKY

http://www.communityinspiration.com/prirucka.htm

NOVINKY A FOTKY přímo z Mexika (galerie: studenti, čeští podporovatelé, příroda a okolí):

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration

Všeobecné informace o projektu:

www.communityinspiration.com

VIDEA (nejen) z výuky

http://www.youtube.com/user/FILIPPOsenaCI


HLEDÁME:

- DOBROVOLNÍKY

- ČLENY VYSÍLAJÍCÍCH KOMUNIT

- SPONZORY a PARTNERY PROJEKTU

- příznivce a zájemce o spolupráci

INFO: http://www.communityinspiration.com/podporte.htm

logonapohled.jpg

Vytvořil: filippo-communityinspiration   Zobrazeno: 486x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku