HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

44) Odveta v džungli

Vytvořeno: 15.08.2009

Druhý den se vyběhlo k odvetě.

Naše porážka se roznesla i mezi děvčaty, která si tentokrát zápas nechtěla nechat ujít. Fanynek požehnaně. Bouřlivá atmosféra. Bylo nás devět. Nabídl jsem se, že začnu na lavičce, průběžné střídání bylo přeci jen mým výmyslem.

Asi tak po pěti minutách hry už jsem netrpělivě přešlapoval na postranní čáře, očekávajíc, že si někdo přijde odpočinout a nechá největší hvězdu týmu vkročit na posvátnou půdu. Marně. Stal jsem se neviditelným.

V minutě sedmé jsem to již nevydržel a zakřičel na své spoluhráče, jestli by mne někdo nechtěl vystřídat. Každý tak nějak souhlasně zamručel, jakože je to dobrý nápad, ale nikdo se nepřiblížil. V minutě deváté jsem se hlasitě ozval podruhé a po dalších dvou minutách začal přemýšlet o demonstrativním odchodu do šaten. Můj koncept „průběžného střídání“ zůstal zcela jistě nepochopen.
Když Messi úžasnou bombou téměř z poloviny hřiště pod břevno otevřel skóre utkání, odhodlal jsem se k zoufalému kroku. Vybral jsem si našeho nejmladšího hráče Tolentina a adresně jej požádal o vystřídání. Chvíli se zdálo, že dělá, že mé španělštině nerozumí, ale nakonec mne skutečně na plac pustil. To byla doba!

Hrálo se naplno. Evropské pojetí boje se setkávalo s přízní indiánských fanynek. Za vydatného povzbuzování jsem srovnával na 1:1 a po dalším krásném gólu Messiho ještě na 3:3.

Rozhodčí odpískal konec. Měl jsem toho dost. A to i přesto, že jsem byl natolik nerozumný, že jsem chtěl jít osobně příkladem a znovu vystřídal hráče, který trávil na lavičce dlouhé minuty. Samozřejmě že i mně poté trvalo déle než-li by mi bylo milé, doprosit se někoho, aby mne pustil zpět na hřiště. Jako ten chudák převozník. Jsem nepoučitelný.

Zápas skončil plichtou. Bylo na řadě prodloužení. Šťastným gólem jsem strhl vedení na naši stranu. Soupeř odpověděl neméně šťastnou brankou v posledních vteřinách.

Myslel jsem, že po hodině hry budou rozhodovat penalty. Byl jsem pomalu u konce svých sil a večer mne čekal fotbalový turnaj v malé kopané v Rio Manso. K mému zděšení bylo ale rozhodnuto jinak. Po obědě se uskuteční nový zápas!

Zaběhl jsem se vykoupat do řeky, převlékl se a sdělil svým spoluhráčům, že své místo přenechám těm, co většinu času strávili na lavičce. Chtěl jsem pošetřit síly na večer. Fotbal je ale droga. Nedalo jim velkou práci mne přesvědčit. Pár minut po obědě už jsem opět v propoceném tričku a s plným žaludkem vybíhal na hřiště. K opakovanému zápasu.

Už jsem se ale více ploužil, než-li obšťastňoval publikum kousky z evropsky pojaté kopané. Jakýmsi zázrakem jsme ale po další hodině boje o gól zvítězili. Stav zápasů tak byl srovnán na 1:1. A to bylo nejdůležitější. Hodiny odbily čtvrtou. Rozpálen, propocen, znovu jsem se zašel zchladit do řeky.

Od 18h mne pak čekal turnaj v malé kopané v indiánské vesničce Rio Manso ...

-------------------------------------------------------------------------------------

NOVINKA: CI vydalo první publikaci: Bezpečnostní manuál pro oblast LATINSKÉ AMERIKY

NOVINKY A FOTKY přímo z Mexika (galerie: studenti, čeští podporovatelé, příroda a okolí):