HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

filippo-communityinspiration

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  filippo-communityinspiration  /  Dobrovolničení v mexické Huasce de Ocampo  / 33) Závěrečný report z Huasky

33) Závěrečný report z Huasky

Vytvořeno: 15.08.2009V mexické vesničce Huasce de Ocampo (stát Hidalgo) jsem v období od října do prosince 2008 odučil v rámci kurzu anglického jazyka CommUNITY inspiration přibližně 170 hodin. Výuka probíhala ve 4 kurzech s dotací 2 x 2,5h týdně.

Ačkoli jsme začínali zhruba s padesátkou studentů, závěrečným testem prošlo 17 žáků. Značná „úmrtnost“ byla způsobena zejména těmito faktory:

  • Pracovní vytíženost a školní povinnosti,
  • Nízký věk některých studentů,
  • Náročnost v otázce domácí přípravy (úkoly).


Obecně lze říci, že se nejlépe osvědčili studenti od 17ti let výše. Tito „žáci“ nemají jinou možnost přístupu ke studiu, a proto si příležitosti, kterou jim nabídl kurz CommUNITY inspiration, vážili. To se odrazilo v jejich téměř 100% docházce, vynaloženém úsilí, kvalitě vypracovávaných domácích úkolů i spolupráci s dobrovolníkem nad rámec výuky.

Naopak studenti mladší (až na světlé výjimky – Beatriz, Ana Gabriela) brali možnost studia angličtiny spíše jako zábavu, což se odráželo v jejich nižší motivaci.

stránka a finální test Beatriz

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration/albums/showpic.dml?album=637145&picture=8697015

stránka a finální test Any Gabriely

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration/albums/showpic.dml?album=637145&picture=8697014


Huasca de Ocampo

a) význam AJ

Huasca de Ocampo je pro své přírodní krásy místem vyhledávaným turisty (i zahraničními). Cestovní ruch patří k nejvýznamnějším odvětvím regionu. Mnoho místních lidí podniká v oblasti obchodu, provozují stánky s občerstvením, suvenýry či oblečením. V přilehlých oblastech se nacházejí turistická centra, ve kterých je znalost angličtiny základní podmínkou získání pracovního místa.

Mnoho obyvatel Huasky má zkušenost s životem v U.S.A. Ať již osobní či zprostředkovanou rodinnými příslušníky. I z toho důvodu je pro ně angličtina důležitá a atraktivní.

b) atraktivnost prostředí

V blízkém okolí Huasky se nachází hned několik přírodních skvostů. Ať již se jedná o vysoké skály kvádrových tvarů, Haciendy – působivé komplexy budov dřívější vrchnosti, impozantního údolí Peňa del Aire, jedinečného přírodního úkazu Prismas, několika lagun a rybích sádek či krásné horské vesničky v blízkosti vodopádů Chico de Mineral.

c) kulturní osobitost


Ačkoli v této oblasti nežije mnoho přímých potomků původních Indiánů (jen malá část místních si stále udržuje znalost původního jazyka), udržují se v Huasce pro Evropany zajímavé tradice mexického venkova.

d) pozice dobrovolníka

O dobrovolníka bylo po celou dobu pobytu ve všech směrech dobře postaráno. Místními byl přijat za vlastního a nesetkal se s žádným negativním zážitkem. Nový dobrovolník se navíc již bude těšit podpoře organizované skupiny studentů z pilotního projektu, případně místní radnice.

e) institucionální podpora

V Huasce operuje mikrofinanční instituce CrediComún, jež je příznivě nakloněna spolupráci s CommUNITY inspiration. Krom tohoto významného institucionálního supportu je možné se obrátit na organizaci Unidos por Huasca, jejíž vedení také podpořilo dobrovolníka v jeho misi.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

NOVINKY A FOTKY přímo z Mexika (galerie: studenti, čeští podporovatelé, příroda a okolí):

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration

Všeobecné informace o projektu:

www.communityinspiration.com

VIDEA (nejen) z výuky

http://www.youtube.com/user/FILIPPOsenaCI

NOVINKA: CI vydalo první publikaci: Bezpečnostní manuál pro oblast LATINSKÉ AMERIKY

http://www.communityinspiration.com/prirucka.htm

logonapohled.jpg

Vytvořil: filippo-communityinspiration   Zobrazeno: 417x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku