HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Burle

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Burle  /  GALERIE OTEVŘENA  / GALERIE OTEVŘENA

GALERIE OTEVŘENA

Česko

Vytvořeno: 20.01.2010
Autor: Burle


Léta letoucí jsem se snažil někde vytvořit stálý houbařský stánek. Místo, kde by se setkávali nejen milovníci hub, ale i široká veřejnost, která má kladný vztah k přírodě. Stačilo málo a mohl být otevřen v krásném místě Šumavy, poblíž vojenského újezdu Boletice a lipenského jezera v bývalé, dnes zdevastované, škole. Sponzor couvl a obec nesehnala peníze. Součástí měla být i knihovna, výstavní síň, modely hub. Nemovitost se nachází na hlavní silnici, která spojuje celou tuto oblast.

 

Další počin nastal, když jsem se na mykologické přednášce v Praze, tedy spíše ve vinárně, seznámil s dámou, která je majitelkou penziónu, historické nemovitosti v Prašilech. V minulém roce zde uspořádala výstavu velkoformátových fotografií hub.
V překrásných starých prostorách to nemělo chybu. Bohužel návštěvnost nic moc, chyběla propagace. Vše umocnila další výstava fotografií v nedaleké prostorné stodole, kde vystavovali zejména pracovníci národního parku Šumava. Houby, krajinářské fotografie, hmyz, zvířena, ryby atd. Bylo to úžasné.

 

V posledních dnech byla otevřena stála výstava fotografií hub ve vzorkovně dveří ve Velké Chuchli na Praze 5. Pracovní název "Galerie fotografií hub ve dveřích." Telefon 257 941 315.

 

Co do množství snímků, zatím nic moc, ale každý týden se výstava rozšiřuje o tři až čtyři fotografie. Nebude trvat dlouho a jedna místnost bude vyhrazena nejen chráněným bylinám, ale i živočichům. Další pak bude autorská. Každý amatérský, ale i profesionální fotograf, zde bude moci vystavit své fotografie. Jak to bude dál bude záležet pouze na návštěvnosti a na spolupráci s každým houbařem, fotografem. Moc bych byl smuten, kdyby tento počin zkrachoval.

 

/Na internetu a v počítačích lidí jsou miliardy snímků, které nikdy - nikdo - na velkoformatové fotografii neuvidí. Byla by škoda, aby ty nejkrásnější z českých, moravských a slezských hvozdů nikdo nemohl spatřit. Proto ta výstavní síň. Nyní již bude vše záležet i na vás, přátelé přírody, divočiny, hub, chráněných rostlin a živočichů. Nebojte se , nedejte se, přidejte se!!!/ Nepůjde jen o houby, ale i o fotografie plodnic v krajině, o umělecké snímky.....

Více na burle.blog.cz

Vytvořil: Burle   Zobrazeno: 566x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku