HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Burle

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Burle  /  Medník, kandík psí zub, 2009  / Medník, kandík psí zub, 2009. Poznej přírodu České republiky!

Medník, kandík psí zub, 2009. Poznej přírodu České republiky!

Vytvořeno: 03.06.2009
Autor: Burle


Václav Burle

Na tomto snímku je vidět místo, kde se každé jaro odehrává ten velkolepý zázrak. Jak ještě dlouho? Není již čas se i zde věnovat ochraně přírody? /Zde na blogu je o kandíku ještě jeden článek z roku 2007./

 

V minulém roce jsem přijel na terasu Medníka pozdě. Již bylo vše odkvetlé. Letos to bylo jen tak tak, bylo to na poslední chvíli. Zážitek to byl úchvatný, ale bohužel stovky fotografů, které procházely neustále křížem krážem rezervací. Můj názor na tento problém najdete v článku z minulého roku.

Václav Burle

 

Parkoviště byla plná automobilů. Rovněž na Posázavské stezce nekončící had turistů. Důvod byl jednoduchý. Po zimě konečně první sobota, téměř letního ražení. To nenechalo nikoho zavřeného doma. Všichni vyrazili do přírody nedaleko od Prahy. Restaurace ještě spí, cukrárna otevřena. Paní cukrářka však ještě nenapekla domácí pečivo. Buchty s povidly, mákem, tvarohem, budou prý později. Máme se na co těšit. Bude i Posázavský štrúdl. Stačí se paní majitelky zeptat... Bufet, jak jinak, pod Medníkem, na Posázavské stezce, je již otevřen a obležen výletníky. Majitel by si již zasloužil státní metál!

 

Do této oblasti Sázavy je nejlepší využít vlaku, takzvaného Posázavského pacifiku. Vystupte v Kameném Přívoze, navštivte na druhé straně řeky muzeum vojenské techniky a pak pokračujte pěšky až do Pikovic. Zde opět nastoupíte do vlaku. Tento výlet pak zopakujte každé jaro. Zejména vaši potomci budou nadšeni...

Václav Burle

 

A na závěr - prosím omlouvám se- trocha politiky. Víte, že v naší České republice hodnoty vytváří pouze necelých 800 000 spoluobčanů? Že za bývalého režimu bylo 25 000 policistů a dnes jich je "70 000"? Víte, že Rakousko - Uhersko mělo na celou monarchii na ministerstvech několik desítek úředníků? Na obcích na MNV byl jeden nebo pouze několik lidí do mariáše, a že dnes jsou jich tam až desítky? To všechno stojí strašné peníze. Stát nevydělává ani korunu, ale marnotratně utrácí obrovské prostředky od daňových poplatníků!

Václav Burle

 

V hangárech našeho letectva máme 70 stíhaček, které nikdo nepotřebuje, nikdo je nechce. Ve skladech snad tisíce padáků, které jsou nefunkční. Vyrobila je skupina lidí, kteří něco podobného neviděli ani z letadla. Každoročně se pořádá úplně zbytečný průvod Karla IV. z Prahy na Karlštejn. Stál kolem 15 miliónů korun. Víte, že u nás existuje umělá zaměstnanost. To jsou ty stovky přebytečných lidí na ministerstvech, úřadech. A navíc už téměř neexistují české podniky. Vše patří zahraničním investorům. Na nás už čekají jenom... A Grossové jsou za vodou a ti ostatní nebudou ODS a ČSSD vydáni komisi na přešetření Krakatice. Proč asi? Korunu tomu udělal žiletkový plot paní Parkánové v Brdech. Cena, úplně zbytečně vyhozené peníze, 3 500 000,- korun.

 

A proč tak rozsáhlý úvod kvůli těmto několika následujícím větám? V republice se vyhazují miliardy korun okny. A to je ten důvod, proč naučná stezka Medník, kandík psí zub, vypadá tak žalostně. Tabule jsou zničené stářím, deštěm, sněhem, větrem a samozřejmě částečně i vandali. Na opravu, oživení této významné rezervace, naučné stezky, nejsou prý bohužel žádné finance. A ani nemůžou být, když stát je tak rozhazovačný. Kdybych to uměl s počítačem, tak bych tento článek přeposlal středočeskému hejtmanu panu Rátu. On by určitě zjednal nápravu. Kdo to umíte, tak prosím přeposílejte. Děkuji!

 

Smutné je, že naučná stezka zde byla v roce 1965 otevřena jako první v Československé republice. Velká sláva a nyní po tolika letech polní tráva. Změníme to...???

Václav Burle

Kdo zde v komenářích pojmenuje obě rostliny, tak má nárok na slevu na interiérové i vchodové zateplené dveře!!!

Václav Burle

Takto vypadají listy kandíku psího zubu...

Václav Burle

Příští rok opět pořádám návštěvu této lokality s odborným výkladem. Hlašte se začátkem března 2010...

Vytvořil: Burle   Zobrazeno: 659x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

Diskuse


Na burle.blog.cz můžete se slevou koupit dveře!!!
03. 06. 2009, 22:55:18

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku