HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Burle

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Burle  /  Odlezelské jezero umírá  / Hrad Dršťka

Hrad Dršťka

Vytvořeno: 10.04.2009
Autor: Burle


Auto zaparkujete na malém parkovišti na konci Skořic, před vjezdem do vojenského újezdu. Nebo na okraji silnice. On tam totiž není žádný velký provoz. Z parkoviště se vydáte po lesní cestě, která jde rovně a když se začne mírně zatáčet vpravo, tak vlevo hledejte vyšlapanou cestičku, která je na zemi na kamenech a kořenech označena červenou barvou. Tak se dostanete k prvním skalám, ale hrad je až na těch dalších. Výlet je to především zajímavý pro milovníky chráněných květin a znalce staveb hradů. Ti budou nadšeni. Nezapomeňte navštívit ve Skořicích kostel. Odtud se podívejte na Trokaveckou skálu, kde měl stát americký protiraketový radar. To bude pro přírodu Brd ale radosti...

Václav Burle

Nejsem si jistý, zda tato část Brd je o sobotách a nedělích otevřena veřejnosti. V každém případě je nejlepší sem zavítat v jarních měsících, kdy zde kvetou tisíce chráněných rostlin. Dívejme se pod nohy, ať nenapácháme více škod.

Václav Burle

Jestliže máte zájem se o Dršťce dozvědět více, tak si sežeňte knihy pana Čáky. Adresu knihkupectví v Příbrami zde na blogu někde najdete. Je to snad poslední prodejna v republice, kde se dají ještě sehnat.

Václav Burle

mmmmm

Václav Burle

 

Další informace o Brdech na burle.blog.cz

Vytvořil: Burle   Zobrazeno: 686x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku