HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Burle

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Burle  /  Tobolka - Český kras  / Tobolka - Český kras

Tobolka - Český kras

Vytvořeno: 27.03.2009
Autor: Burle


TOBOLKA - je to příšerná, úděsná, vesnička. Na straně jedné krásná, zajímavá. ale na straně druhé zde žijí divní lidé, kteří mučí, týrají... Zkrátka chovají se nekřesťansky ke svým bližním! Přicházím takhle od vodárny na kopci, kde je nádherná vyhlídka na rezervaci i na samotnou vesničku. Najednou ho vidím. Zmrzlý malý človíček, téměř neoblečený. Choulí se tak nějak do klubíčka a usedavě pláče, sténa a nemůže se hnout z místa. Toboláci ho chudáčka zmrzlého posadili doprostřed rybníka. Na jeho břehu si jeden z nich čistí auto. Kouknu na něj a povídám: "Pane, že se nestydíte, to si říkáte člověk?" Pozoruju ho děsivým pohledem. "Co si to tady ve vesnici dovolujete. To je na kriminál!"

Chlap jak hora kouká na mou maličkost. Je vyděšen a já čekám, že každou chvíli dostanu přes hubu. Ale pokračuji. "Já jsem si myslel, že žijeme v demokratickém státě a vy tady týráte lidi." Žene se jak uragan k mé malé postavičce a začíná na mne řvát. "Co si to ty trempe zasranej dovoluješ? V zimě měl na sobě deku a kabát. Teď už je jaro, tak oblečení už nepotřebuje."

"Stejně by měl být ještě oblečen." dodávám. "A ze všeho nejlepší by bylo, kdyby jste mu tam dali nějaké elektrické vytápění!" To jsem neměl ale říkat. Všude kolem již stáli sousedi a sousedky a začali mě honit přes ves k lesu. On uprostřed rybníka, zmrzlej, plačtivej mě ale také naštval. Začal se usmívat ten krásnej keramickej vodník a vůbec se mě nezastal... To si tedy dovolil hodně. A vo tom to je, že ano kamarádí a kamarádky.

Více na www. burle.blog.cz
Vytvořil: Burle   Zobrazeno: 529x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku