HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Danda cestovatel

(Daniel K.)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Danda cestovatel  /  Cestování po Evropě  / Směr paříž

Směr paříž

Francie

Vytvořeno: 02.04.2018


Už dlouho plánujeme cestu po Evropě. Nemáme žádný časový ani do detailu rozpracovaný plán a tak můžeme volit místa a zůstavat, jak dlouho chceme, podle nálady. Takhle je to nejlepší. Neplánovat nic do detailů. Prostě se rozhodnout, udělat menší přípravu a vyrazit. To je na tom to nejhezčí, takové lehké dobrodružství. Cestování v pravém slova smyslu.

Náš předběžný plán je stručný: Takovým nejhezčím místem, které nás opravdu láká, je romantická Paříž, kde se chceme zdržet několik dní. Tím směrem vyrážíme, ale protože je to více než tisíc kilometrů, uděláme mnoho zajímavých zastávek. Zatím jen předběžně: Mnichov, Studgart, Strassburg, Luneville, Verdun. Verdun je zásadní, jsme totiž fanoušky vojenství a naše zastávky budou s vojenstvím hodně spojené. Jistě každý znáte bitvu z první světové války: bitvu u Verdunu.

Kromě těchto předběžně určených zastávek se zdržíme i jinde, kde nás to zaujme, atd. Budeme cestou bruzdat po internetu a koukat, co zajímavého je na naší trase. Když do Paříže dorazíme za 2 týdny, trápit nás to nebude.

Po Paříži nás čeká Brusel, po Bruselu Amsterdam, na který se teda já osobně těším možná o něco víc, než paříž, a potom vyrazíme do Skotska, přímo z Amsterodamu totiž jezdí loď. O tom jsem našel nějaké infotmace tady: lodí z Amsterodamu do Skotska. To bude skvělý zážitek, protože oba milujeme moře a dlouhé plavby lodí.Vytvořil: Danda cestovatel   Zobrazeno: 56x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku