HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Ferdys  /  KEŇA 2008  / ROVNÍKOVÁ KEŇA

ROVNÍKOVÁ KEŇA

Vytvořeno: 26.02.2009
Cesta: KEŇA 2008
Autor: Ferdys


                            

                    KEŇA  - ZEMĚ  PROTIKLADŮ 

 

 

Keňa – slunce, teplé moře a hlavně safari. Tak to je to, co mě nejvíce táhlo do země pod rovníkem na jižní polokouli. Táhla mě sem atmosféra černé Afriky. Lákala mě pobřeží, které omývá Indický oceán a pláže které nemají konce. Chtěl jsem, poznat život zdejších lidí.

Byl ale bych hodně naivní, kdybych se domníval, že za dvanáct dní zvládnu vše.

 

Sotva uběhlo pár dnů roku 2008, balíme a z ruzyňského letiště startujeme už v půl sedmé ráno. Nebe je bez mráčků, tak snad  něco z letadla i uvidíme.

Vídeň, Balaton, Bělehrad, Atény, řecké ostrovy i klidné středozemní moře, vidíme stejně nádherně, jako pohled na Káhiru či pyramidy v Gize. Letiště v Hurghadě nám povolilo přistát až po několikerém obkroužení tohoto letoviska. Důvodem, bylo letecké vojenské cvičení a proto se i náš odlet po padesáti minutovém mezipřistání oddálil o téměř dvě hodiny.

Náš let pokračuje ve výšce více jak deset tisíc metrů, letíme nad Súdánem, Etiopií a celou Keňou. Pohled na zasněžené Kilimandžáro s nadmořskou výškou 5895 metrů byl kouzelný. Přelet rovníku jsme oslavili skleničkou šampusu. V keňské Mombase jsme přistáli krátce před devátou hodinou večer místního času. Nejstarší a druhé největší město Keni nás přivítalo třiceti stupňovým „přídělem“.

Na letišti proběhlo vše hladce, včetně zakoupení padesáti dolarového víza. Po půl hodině jízdy autobusem jsme dorazili na hotel. I přes opožděný příjezd jsme dostali najíst a dokonce bar  u recepce nám nechali otevřený až do dvou hodin v noci.

Ráno jsme se před snídani šli seznámit, kdež to vlastně jsme. Všichni nás zdravili JAMBO JAMBO, usmívali se a byli milí.

Já jsem k jejímu jambo, jambo přidal habari za asubuhi, což znamená dobré ráno a hned se mi dostalo odpovědi karibu – vítejte!

Zahrada hotelu byla krásně udržovaná a k oceánu jsme to měli pár kroků. Paráda.

Po snídani jsme se šli koupat, než začne odliv. Teplota vody nás mile překvapila, i když nebyla tak čistá, jako v Egyptě nebo Dominikánské republice. Zato po přílivu když se voda dostala na rozpálený písek, byla jeho teplota  skoro půl hodiny 35 stupňů teplá.

První den jsme lenošili a odpočívali. Kromě oceánu jsme měli v areálu tři bazény. Ten který jsme využívali nejvíce měl  vířivku a bar. Sedět  ve vodě teplé devětadvacet stupňů a popíjet to nač máte zrovna chuť bylo úžasné. Druhý - klasický  dvacetimetrový byl se šesti dráhami. Třetí, jsme měli přímo pod okny našeho pokoje, jenže ten nikdo nevyužíval -  ne proto, že by nestál zato, ale jednoduše proto, že hotel byl v době našeho pobytu obsazen pouze z jedné třetiny.

Obědy se podávaly venku  pod střechou. Vařili skvěle a moc nám chutnalo. Odpolední káva s čokoládou,  rumem a zákuskem byla vždy výborná.

Celodenní nádherné počasí dobrá večeře i večerní zábava nás vždy rychle uspala. Noci byli klidné, bez komárů, či jiné havěti.Teplotu sedmadvaceti stupňů vyvažovala bezporuchová klimatizace. Zato ráno bylo o zábavu často postaráno. „Divadelní“ představení nejméně desíti opic, musíte zažít.

Když nechal někdo něco na balkóně měl smůlu. Draply co viděly. Opalovací krém, ručník i plavky byly v tu ránu pryč. Nejkrásnější zážitek byl k vidění, když opice skotačily s dámským vrškem od plavek. To se smála i samotná majitelka  plavek. Opice byly tak krotké a nebojácné, že si braly jídlo z ruky, otočily si kohoutkem u vodovodu a v klidu se napily.

První den jsme tedy prožili na hotelu a v jeho prostorách.

V průběhu dne si každý vybral výlety a bylo jich dost, ale o tom příště.

 

Vytvořil: Ferdys   Zobrazeno: 366x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů