HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Gogin  /  Elba 1990  / Na nejvyšší horu Elby

Na nejvyšší horu Elby

Itálie

Vytvořeno: 11.06.2017
Cesta: Elba 1990
Autor: Gogin


Bivakovali jsme pod širákem těsně za městem. Z tohoto místa bylo k moři doslova pár kroků – na opuštěnou skalnatou pláž. Prostě značka ideál. Dlouho do noci jsme si zde vykládali při krabicovém víně. S jídlem už to bylo horší. I zde byla totiž vyžadována demokracie – takže kromě skvělého bombičkového vařiče, který vlastnili Olga s Humem se k akci dostala i moje vydlabaná konzerva s kostkami tuhého lihu.

Nezůstávali jsme pochopitelně na jediném místě – tedy Portoferrau – ale pořádali jsme i výlety po okolí. Největší akcí byl dvoudenní výlet na horu Monte Capanne – což je nejvyšší hora ostrova. Přesto, že sem vede lanovka – my jsme se už z finančních důvodů rozhodli pro pěší výstup. Cestou vzhůru jsme objevili kouzelné městečko Marciana. Kamenné domy, uličky plné květin, náměstíčka s kašnami. Nad Marcianou jsme také přenocovali. Následující výstup byl poměrně náročný, neboť jsme se prodírali hustou subtropickou vegetací. Vlastně jsme si stýskali, že nemáme s sebou mačetu.

Vlastní vrchol byl už holý – kamenitý a pěkně zvostra zde pálilo sluníčko. Pro cestu dolů jsme tentokrát vymysleli variantu lanovka, neboli cabinovia. Ovšem bez peněz. Proličkovali jsme kolem pokladen a přimísili jsme se mezi jakousi skupinu školní mládeže – dětí tak o deset let mladších. Mně a Petrovi tento úskok vyšel znamenitě a proto když jsme se dostali do kabinky – tak jsme se nahlas rozřehtali. Avšak k nelibost Olgy s Humem, které od obsluhy za nás čekal pořádný sprďunk. Byli nuceni se obsluze za nás dva hluboce omluvit a nakonec byli vzati na milost. Když se dostali za námi dolů – tvářili se však mračně. Velmi mračně!

A tímto způsobem – kombinací prima zážitků a drobných šrámů uplynula naše báječná dovolená na Elbě. Vytvořil: Gogin   Zobrazeno: 49x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku