HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Balkán 2010  / Budva

Budva

Černá Hora

Vytvořeno: 27.06.2010
Autor: JanPodany


Prvním černohorským městem, do kterého jsme se podívali, byla historická Budva. Budva je na pobřeží a současné město mnohonásobně překonalo středověké hradby. Odpoledne, když jsme do Budvy přibyli, se znatelně ochladilo a nebe sestoupilo na městské střechy. Sem tam jsme se museli ukrývat před deštěm. Na vlastních tělech jsme zjistili, že někteří z nás umí běhat i mezi kapkami deště.

V Budvě bylo hodně turistů a výrazně převládala ruština. Procházeli jsme stísněnými uličkami a nechali se lákat turistickými atrakcemi. Tu zmrzlinou, tu prohlídkou památky a Zdenča v jednom obchodě hudebninami za mé pomoci objevila jadranské písně na dvou CD. Takže bude mít podkres pro připravovaný film z Balkánu.

Kromě církevních staveb si lze v Budvě prohlédnout citadelu. Vstup jsou pouhá 2 €. V citadele jsme strávili v pohodlných knihovnických lenoškách celou dobu, po kterou trvala přeháňka.

Já osobně jsem byl Budvou zklamaný. Ještě že jsme před tím zastavili na chvíli ve vzdálenějším předměstí Svatém Štefanovi. Původně to byla osada na poloostrově, ze kterého se za přílivu stával ostrov. V současné době je z původní vsi uzavřený hotelový komplex a Svatý Štefan se rozrostl ve větší letovisko.

Nocleh jsme hledali na Tivatské riviéře přímo ve městě Tivat, které leží na břehu Kotorsko - Risanského zálivu, který je u nás znám spíše pod jménem boka Kotorská.

Nakonec jsme našli ubytování přímo na palmové přímořské kolonádě. Náš pokoj měl problémy s uzamykáním, a tak jsme s omluvou hotelu museli přijmout apartmán s výhledem na moře. Večer jsme si s Pavlem ještě dopřáli mořskou koupel. Však po celém dni jsme si ji zasloužili.

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 749x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů