HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Balkán 2010  / Dubrovník

Dubrovník

Chorvatsko

Vytvořeno: 29.06.2010
Autor: JanPodany


Po bezproblémovém překonání boky trajektem a černohorsko - chorvatské hranice zastavujeme v perle Jadranu - dalmátském Dubrovníku.

Od mé poslední návštěvy před jedenácti lety se mnohé změnilo, jen ty proudící davy turistů zůstaly. Parkování jsme našli až na potřetí, zmrzlina je stále dobrá a ve velkých porcích, procházku po hradbách zpoplatnili a nad městem se v dohledné době obnoví opět provoz lanovky. My jsme zatím sledovali jen zkušební jízdu.

Dubrovník mi v lecčems připomíná Benátky, ať je to architekturou, orlojem, množstvím holubů či kašnou. Však svého času byl významným přístavem Benátské republiky.

Hlavní kanál je však již zasypán a vydlážděn a slouží jako hlavní třída Dubrovníku. Po prohlídce přístavu jsme s Pavlem objevili za hradbami malou, téměř soukromou pláž, kde místní krasavice chytaly sluneční paprsky, aby kůže dostala tu pravou broskvovou barvu. K našemu potěšení děvčata odložila vrchní díl plavek. Třebaže ležely na zádech, byl to krásný pohled.

V poledne jsme viděli pochod městské gardy, která za ryčného bubnování střídala své hlídkující gardisty.

Během prohlídky městem jsme narazili na Martu, která zde pracuje pro jednu restauraci a jak jinak nám ji doporučila. Naštěstí nám dávala pocit volby, a tak jsme se rozhodli, že ji poslechneme a určitě jsme neprohloupili.

Odpoledne jsme se ubytovali severně od Dubrovníku na pláži a věnovali se aktivnímu plážování: obracení se na dece, slunění a plavání v moři.

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 761x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku