HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Maledivy 2012  / Hurá do resortu!

Hurá do resortu!

Maledivy

Vytvořeno: 19.01.2012
Autor: JanPodany


Kdo letí na Maledivy, má zajištěný pobyt v resortu. Resortům se KONTi vyhýbají jak čert kříži. Nebyl jsem tedy nadšený, když nám náš hoteliér nabídl, že můžeme si udělat jednodenní výlet do resortu. Ale návštěva Malediv bez pobytu v resortu není možná.

Nabídl nám ne moc vzdálený resort Embudu Village na ostrově Emboodhoo. Podle hodnocení průvodce bychom si měli dosyta užít pláže a šnorchlování. Vybaveni maskami a šnorchly jsme vyrazili na letiště, odkud odplouvala loď na ostrov.

Po chvilkovém zmatku, který maledivské letiště zažije vždy, když přistanou velká letadla, jsme se dostali ke stánku zmíněného resortu. Až se odbavili všichni turisté, vyrazili jsme na loď. Místa na otevřené palubě byla všechna zabraná, tak jsme se odebrali do podpalubí. Tam bylo tak nesnesitelné vedro, že jsme se po chvíli vrátili na palubu a posedali si na střechu lodě. Člun s námi uháněl kolem hlavního města, minuli jsme jeden resort a za půl hodiny jsme byli v našem resortu.

Přihlásili jsme se na recepci, zaplatili jednodenní poplatek, který zahrnoval: cestu, pobyt a oběd. A mohli jsme nasávat atmosféru. První, co se nám v resortu zadařilo, bylo setkání s Čechy. Ti radostí téměř omdlévali, neboť po týdnu slyšeli místo směsice ruštiny a němčiny svou mateřštinu. My jsme na povídání neměli náladu, tak jsme rychle vklouzli do plavek a jali jsme se hledat nejpříhodnější pláž. Na první pláži bylo poměrně rušno a žádný volný stín.

Našli jsme i písečnou kosu, na které se slunilo pár lidí. Až jsme dorazili zpět k přístavišti, kde byla korálová hradba dávno odbagrovaná. Tím jsme si zajistili pohodlný vstup do moře a ještě jsme našli stolek ve stínu.

Začal jsem pomalu obracet, i resort může mít výhody. Když jsem nasadil masku a šnorchl, užasl jsem, jak bohatý život v oceánu panuje. Velká hejna různobarevných rybek i ryb velkých, hejno olíhní, na dně se povalovali sumýši.

Po zkušenostech v Pacifiku jsem se již nebál a vše si plnými doušky užíval. Ryby o mne jevily zájem, ale dotěrné nebyly. Až když jsem překonal korálový útes, objevilo se kolem mne hejno štíhlých dlouhých ryb – mořských jehel. Ty mě nenápadně obkroužily a pluly se mnou. Z toho jsem neměl příjemný pocit, naštěstí stačilo udělat pár temp a zmizel jsem jim.

Na otevřeném oceánu byla hned velká hloubka, korálový útes strmě padal dolů, že jsem ani dno nezahlédl. Také si se mnou pohrávaly mořské proudy. Než jsem se nadál, byl jsem daleko od přístaviště a musel jsem hodně zamakat, abych se dostal zpátky.

Tonda jediný z nás neměl vybavení na šnorchlování, tak jsem mu nabídl své. Využil pouze masku, aby se tou nádherou a barevností korálů mohl pokochat též.

Dopoledne uteklo jako voda a my se odebrali do jídelny na oběd. Tím, že jsme neměli číslo bungalovu, jsme byli odkázáni mimo hlavní jídelnu. Jídlo formou švédského stolu bylo dobré: grilované vepřové, ryba, pečené brambory, rýže, těstoviny s omáčkou, mnoho zeleniny, polévka a sladké deserty na bázi žužu.

K pití nám nabídli pivo a vodu. Vodu automaticky nosí ke každému jídlu. Podtrženo sečteno: resort nejsou Maledivy! To bylo poprvé, co jsme na Maledivách okusili vepřové, poprvé jsme si mohli dát pivo a hlavně jsme viděli holky v bikinách a i nahoře bez. Pravda, do bikin se navezly i starší německé dámy, a jak Tonda trefně poznamenal, islám v zahalování žen má něco do sebe.

Po obědě jsme se vrátili na své místo a dál se oddávali sladkému nicnedělání, které jsme kombinovali se sluněním a šnorchlováním. Jednodenní aktivita je to výborná, ale shodli jsme se, že déle než tři dny bychom to nevydrželi.

Nastal čas odjezdu a my se nalodili na člun. Tentokrát to vzal jinou trasou, zřejmě kvůli odlivu a přílivu, a pořádně za to vzal. Zpěněná voda nám zkrápěla rozpálená těla a my jsem vcukuletu byli v letištním přístavišti.

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 2030x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

DiskusePetra
No tak já nevím, nejste vy pánové nějak moc vybíraví? :-) Taková krásná plážička, kde nic tu nic...:-) Jeden můj známý na Maledivách kdysi byl a aby tě tam pustili, musíš mít zajištěné ubytování, nemůžeš tam přijet jen tak na blind..to chápu, ale jak je to s tou povinnou návštěvou resortu? To každý musí strávit několik hodin v resortu nebo jak..a jak se to domlouvá a kde se to hlásí? :-) No nepřijde mi to zrovna moc demokratické :-)
23. 01. 2012, 14:35:33
Petro, je to tak, že na Maledivách je už 4 roky jiná vláda a mnohé se změnilo. Takže řada restrikcí zmizela. Na ubytování se mě ptali v dotazníku, ale nikdo to neověřoval. Takže už můžeš přijet na blind. Návštěva resortu není povinná, ale jsme rádi, že jsme si i tyto "Maledivy" vyzkoušeli.
24. 01. 2012, 09:37:15
Ahoj, chtel bych se prosimte zeptat jak je to s tema výletama do resortů? je to tak že v male nebo i u letiste hned jsou naháněci nebo stánky či nejaký místní cestovky a neni problém si vybrat nebo to zařizují jen hoteliéři když máš u ních ubytko?? díkyy za odpoved
15. 08. 2014, 02:39:49
jan_podany
Jan
My jsme si to domluvili přes recepci hotelu, kde jsme byli ubytovaní. Nahaněči na letišti jsou, ale spíš čekají na své resortní hosty. Možná místní cestovka by mohla mít přehled.
06. 10. 2014, 14:15:31