HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Maledivy 2012  / Ostrov Villingili

Ostrov Villingili

Maledivy

Vytvořeno: 17.01.2012
Autor: JanPodany


Vypravili jsme se na blízký ostrov Villingili. Z nového přístaviště vyplouvá každých 5 minut trajekt. Průvodce popisuje tento ostrov jako zapomenutý ráj, který svou poklidnou atmosférou připomíná ostrovy Karibiku. V Karibiku jsme už byli, tak budeme srovnávat.

Za 10 minut přirážíme k molu. Hned u přístaviště jsou krásné písečné pláže, ale náš zkušený beach boy Pavel je ohodnotí špatně, neboť výhled je na hlavní ostrov Malé. Tak si dáváme okružní pochod kolem ostrova. Po pár set metrech nás staví turistická hlídka a vysvětluje nám, že dál není cesta. Koneckonců to vidíme i my. Ptáme se po pláži a jsme odkázáni zpět. Pracně vysvětlujeme, že hledáme pláž alá Karibik, nota bene ještě takovou, která se bude Pavlovi líbit. Domorodec nechápavě, ale s milým úsměvem nám neurčitě ukáže rukou a je viditelně rád, že už odcházíme.

Osada na ostrově opravdu připomíná karibské vesnice. Je to dáno tím, že omítky přízemních domků mají jásavé barvy. Tu je kanárkově žlutá, vedle hned fialová a dojde i na karibskou modř.

Na druhé straně ostrova je skládka, jak to tak na maledivských atolech bývá, a pouze betonová hráz. Tady jsem s Pavlem zajedno, že na koupání to není. Ještě kulminuje odliv a z moře vykukují koráli. To je nevýhoda atolů, že se na nich obtížně hledá vhodné místo ke koupání.

Na severozápadě ostrova nacházíme pláž, která láká bělostným korálovým pískem. Vyhlídka je opět tristní, neboť na obzoru se nachází tzv. odpadkový ostrov, který je hlavní spalovnou pro Malé. Ostrov místní ještě vylepšili tím, že na něm postavili cementárnu – korálový mlýn.

Já už rezignuji na přemrštěné beach boyovy požadavky a začnu provádět velmi neumělecký striptýz. Zřejmě tak vypracované tělo tady místní dlouho neviděli a nenápadně se rozsazují po okolí. Tonda mě v tom nenechá a jde si alespoň nožky smočit. Já se ponořím do teplých vod Indického oceánu.

Muezín začíná svolávat k modlitbě a můj žaludek mě volá ke stolu. Ke škodě místních rezignuji na převlékání, osušku si zabalím jako sárí a vydáváme se na poslední zbytek naší okružní cesty po Viligili. Pavel nakonec rezignuje na možnost koupání na pláži s výhledem na Malé. Vedle přístaviště se nachází typická maledivská restaurace, kam zamíříme na oběd.

V restauraci se o nás starostlivě starají a my si objednáme každodenní dávku vitamínů v podobě čerstvě vymačkaného ovoce. Pavel zkouší jehněčí, ale opět je mu odepřeno, tak končí u hovězího na kešu. Tonda volí špagety s tuňákem a já nemůžu odolat humrovi. Rád bych si dal velikost XL, ale číšník mi překazí plány tím, že mají pouze M velikost.

Poprvé dostávám k humrovi kleštičky, abych si mohl rozlousknout klepeta. I velikost M je dostatečná a humr pokrývá celý talíř. Po skvostném obědě se rozhodujeme ukončit náš pobyt na Villingili a odebíráme se na loď, abychom za deset minut opět přistáli v tepající rušné metropoli. 

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 1969x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

DiskuseTonča
Je mi jasné, že jste již doma, ale stejně písnu. Měli jste dát Pájovi hodně tmavé brýle a nestěžoval by si na výhled:-).
23. 01. 2012, 12:10:28
Tončo, znáš Pavla! ;)
23. 01. 2012, 12:26:51

Martin
Hehe, pěkný čtení, koukám, že tentokrát už jste mě rovnou ani nezkusili vzít s sebou...:-) A bavim se... "Ptáme se po pláži..." - jako bych to slyšel... Hello, I find Long Beach...:-D
29. 01. 2012, 17:18:30
Nazdar Martine, byla to má soukromá akce a celkem narychlo spíchnutá a během toho se stačil přihlásit Pavel a pak i Tonda. Však taky letěli jinak než já. Nakonec jsem byl rád, že tam se mnou pobyli. A ty můžeš do světa?
29. 01. 2012, 23:11:36

Martin
Aha, tak to jo. No já do světa můžu, otázka je teď spíše jiná. Jak moc vlastně chci...:-)
13. 02. 2012, 13:32:53
Pokud bys chtěl, tak na přelomu července a srpna nabízím Man a Irsko.
15. 02. 2012, 08:33:29

Martin
Hm, to vypadá zajímavě, ačkoliv já mám v červenci již Itálii. Budu rád, když mi pošleš případné info mailem, ať tady nespamujeme Malé Divy...:-)
21. 02. 2012, 02:25:10

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku