HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Man 2012  / Čekání na Sáru

Čekání na Sáru

Irsko

Vytvořeno: 21.07.2012
Cesta: Man 2012
Autor: JanPodany


Pro cestu z Dublinu do Belfastu jsme si vybrali vlak. Jízdenky jsme si pořídili přes internet, a ještě že jsme tak učinili. Ušetřili jsme třináct €, jak jsme zjistili na nádraží. Tonda byl tak šikovný, že nás i rovnou odbavil a zarezervoval nám sedačky. Já jsem seděl s Martinem. Tonda byl lichý, tak si domluvil společnici na cestu.

Po dlouhém vybírání si Tonda vybral na Geocachingu (odnož populárního Norníku) světa znalou Sáru. Po Saře je velká poptávka, neboť mimo jiné zvládla za posledních deset dní dva a třicet irských okresů. Sara je zkušená asi šedesátiletá žena kyprých tvarů. Její rozevláté dlouhé plavé vlasy slibovaly kýžené rozptýlení během nudné liknavé cesty vlakem na sever.

Vlak odjíždí v 11.00 přesně a do odjezdu vlaku zbývají pouze minuty. Já začínám být spokojený, neboť mně Martin již dorazil. Tonda zatím vyhlíží marně. Ubezpečuji ho, že poznávací znamení kopretinu jsem ještě neviděl. Nakonec nezbývá nic jiného než nastoupit do vlaku.

Ve vlaku se posmutnělý Tonda rozzáří, neboť vedle jeho místa je rezervace pro Saru Dennedy (na výslovné Tondovo přání Saru nepřechyluji). Celý natěšený Tonda usedá a očekává příchod vytouženého anděla na cesty.

Vlak se rozjíždí, ale sedačka vedle Tondy nadále zeje prázdnotou. Na monitoru sledujeme, jak se z červených světýlek stávají zelená, podle toho kolik jsme již projeli stanic. Posílám zasmušilého Toníka do jídelního vozu, aby se tam po baculaté divě porozhlédl. Tonda to odmítá, neboť má svou hrdost. Když jsme téměř nepozorovaně překročili státní hranici z Irska do Spojeného království, lámu nad Tondovým vlakovým vztahem hůl. Ta už nedorazí. A mé temné proroctví se naplnilo.

Položme si otázku, proč to nakonec Sara vzdala? Určitě to není Tondovou osobou a neskromně se domnívám, že chyba nebyla ani ve mně a Martinovi. Určitě za to může ten hrůzný Dublin se svými ranními dopravními zácpami. Ale snad jednou přijde den, kdy si i Dublin citelně uleví, ale vím naprosto přesně, že u toho nechci být. A zjitřený Tonda? Tomu po Saře zbyla pouhá místenka, jako smutná obžaloba nenaplněného vlakového vztahu.

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 822x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

DiskuseTonča
To je hezké, i když pro Tondu trochu smutné:-)
23. 07. 2012, 09:55:27
Toni, Tonda se s tím vyrovnal. ;)
23. 07. 2012, 22:21:17

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku