HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Portugalsko 2012  / Kde je Ivan Mareš?

Kde je Ivan Mareš?

Portugalsko

Vytvořeno: 29.02.2012
Autor: JanPodany


Při letu do Portugalska jsme měli přestup v Mnichově na letišti (kupodivu). Jelikož jsme letěli nějakým nedorostlým letadýlkem (zřejmě Káně – reminiscence na dětství s knihou Bohumila Říhy), museli jsme vystoupit do chladného mnichovského dopoledne přímo na letištní plochu.

Autobus se však nemá k tomu, aby nás odvezl do haly. Neustále jsme nabádáni personálem, abychom stihli přípoje. Naštěstí se nás to netýká. Nám to letí až za hodinu. Větší část osazenstva autobusu však začíná být netrpělivá a kontroluje si čas. Po deseti minutách v autobusu, a při stále otevřených dveřích, nám bodrý Bavor pokládá záludnou otázku: „Kde je Ivan Mares?“ Opětovně plynulou němčinou s typickým bavorským přízvukem vyzývá Ivana, aby se přihlásil. Když ani na desátou výzvu není Ivan ochoten se přihlásit, začíná mladý Bavor přitvrzovat. Mimo jiné přechází do kadenční angličtiny: „Ivan Mares – kreditní karta, Ivan Mares – peněženka, Ivan Mares – vaše kabát. Ivan, prosim, něrob si prču, je to važné!“

Slituji se nad těžkým osudem letištního personálu a do mrazivého vzduchu letištního autobusu svým školeným hlasem nenápadně pronesu: „No tak, Ivane, přestaň dělat fóry a vem si tu bundu!“

I na mé důrazné upozornění se Ivan ke svým věcem nezná. Znechuceně dávám pokyn řidiči autobusu, aby již odjel, neboť jsem definitivně nad Ivanem zlomil hůl.

Letadlo do Lisabonu bylo již dospělé a téměř zaplněné cestujícími. Ivana jsem však ani koutkem oka nezahlédl. I na letišti v Lisabonu jsem mu dal možnost, aby se nám odkryl se svou utajovanou identitou, přesto této nabídky nevyužil. Já si alespoň obstaral krásné poštovní známky s typickým portugalským sýrem. Samozřejmě, že sýr je na známce vyobrazený, ne namazaný.

Ani na nádraží Lišboa Oriente, jak mu říkají domorodci, jsme Ivana nezkontaktovali, třebaže jsme nádraží prošli celé. Pár pochybných existencí na nás chtělo vyloudit náš devizový příslib, ale my jsme nebyli v lekcích portugalštiny ještě tak zběhlí.

Výstupem z vlaku na nádraží Porto Campanha jsme na Ivana úplně zapomněli. Bohužel i na jeho zapomenutou bundu s doklady.

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 888x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

DiskuseTonča
Hezky napsané:-)Třeba Ivana potkáte cestou domů.
02. 03. 2012, 09:36:27
Toničko, děkuji. Snad ne. Už další mrznutí na ploše! V Lisabonu je přes den 30 °C - velmi příjemné.
05. 03. 2012, 21:51:46

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku