HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Tichomoří 2011  / Jak jsme letěli do Oceánie

Jak jsme letěli do Oceánie

Jižní Korea

Vytvořeno: 19.06.2011
Autor: JanPodany


Dlouho očekávaná chvíle už je tu. Na letišti se scházíme všichni tři: Pavel, Milan a já. Milana doprovodily sestra s maminkou, což má tu výhodu, že Milan nemusí platit zabalení kufru (vlastně to ani moc nechtěl) a ani zvláštní pytlík na tekutiny na palubu letadla (ten už vůbec nechtěl).

Odbavení proběhlo hladce; paní u rentgenu mě pochválila, že mám vzorně zabalené příruční zavazadlo. A vytoužené letadlo z Koreje stále nikde. Takže plánovaný odlet se o dvě hodiny posouvá.

Korejci se během letu o nás vzorně starají. Dokonce jsme obdrželi od nich kartáčky na zuby i s pastou (mohli jsme ušetřit 10 korun za zvláštní pytlíky). Během letu prolétáváme neustále turbulencemi a jsou to turbulence, které jsem ještě nezažil. Naštěstí bez propadů a jiných libůstek.

Po 10 hodinách přistáváme v Soulu. Letiště je to velké. Všude hromada lidí, inu Asie. Letiště je čisté a dokonce poskytuje zdarma internet i s počítači. Čekačku na navazující let trávíme právě zde. Pavel, IT výpravy, zjišťuje, že budeme mít problém spojit se se základnou, neboť vzdálené plochy našich počítačů jsou opravdu velmi daleko.

Další let, tentokrát už vážně do Oceánie, startuje a my jsme na palubě též. Ve společnosti vietnamských rybářů nám let vůbec neutíká. Přesto v 19.43 minut letního středoevropského času překračujeme rovník. Poprvé se každý z nás ocitá na jižní polokouli.

Po 10 a půl hodinách letu přistáváme na mezinárodním letišti v Nadi. Výstup do tropů je jako vstup do prádelny. Milan si tento pocit užívá poprvé. V klimatizované hale nás vítají domorodí hudebníci a zpříjemňují nám tak čekání na pasovou a celní kontrolu. Jojo, je to tak. Fidži není v schengenském prostoru.

Během toho vyzkouším místní záchod a musím chválit. Na záchodě je desinfekce k otření prkénka, a tak si můžu i sednout. V pase máme od fidžijských pohraničníků uděleno vstupní razítko na 4 měsíce. Nic nám nebrání vstoupit do námi neprozkoumaného světa odvrácené strany Země.

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 1045x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku