HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Tichomoří 2011  / Jak jsme obdrželi nauruská víza

Jak jsme obdrželi nauruská víza

Nauru

Vytvořeno: 14.07.2011
Autor: JanPodany


Tento příspěvek přímo navazuje na příspěvek předchozí. Už máme pasy, tak si dovolím dokončit popis procedury s nauruskými vízy.

Dopoledne jsme se díky vypůjčenému autu přesunuli rychle z hotelu k vládní budově. Celé vládě Nauru stačí jedna budova, která je však spletitostí vnějších ochozů a průchodů vhodná k báječně hře na honěnou či schovávanou. Ale najít tam dveře, kde by nám vrátili pasy, to už bylo horší. Když jsme budovu třikrát prolezli, včetně návštěvy prezidentského úřadu, ujala se nás milá paní, která nás dovedla do správných dveří, ke správnému okénku.

Tam jsme se dozvěděli, že pasy jen tak nezískáme. Nabízeli jsme každý sto australských dolarů, ale i to nám nepomohlo. V tomto okénku se pasy pouze vydávají, ale stodolarový poplatek musíme zaplatit v bance. Paní poměrně zdlouhavě vyplnila tři složenky, párkrát jsem ji upozornil na chyby a nedostatečně odvedenou práci, čímž jsem stoupl v oblibě. Pak si zavolala poslíčka, aby ty složenky přenesl od jejího stolu k výdejnímu okénku. Pravda, vzdálenost pěti kroků je někdy opravdu nepřekonatelná. Zeptala se, zda máme zajištěnou dopravu, neboť Národní banka Nauru je vzdálená dva distrikty, asi 2,5 kilometru.

Po zjištění, že máme auto, smutně prohlásila, že se tedy brzo uvidíme. Najít na ostrově banku byl celkem oříšek, ale i ten jsme rozlouskli. Vrátná ve vchodu na nás spustila, že dneska do banky nemůžeme, protože se tam maluje. Prokázali jsme se složenkami a vysvětlením, že vstup do banky nám garantuje nauruská vláda, před razítkem kapitulovala a dál si pokuřovala svého špačka.

V bance se opravdu malovalo, ale jedna přepážka fungovala. Bankéřka, když nás spatřila, urychleně uklidila se stolu paklík bankovek, neboť zrovna počítala nauruský rozpočet, tak aby se dopočítala. Přidali jsme jí i naše tři stovky, aby měla do večera co dělat, vyzvedli jsme si potvrzení a hurá do vládní budovy.

Pasy už byly připravené. Po podepsání o jejich převzetí jsme naše pasy obdrželi a v každém z nich se skví nauruské vízum. A to je, doufám, konec příběhu o třech Češích, kteří si zařídili vízum do nejmenší republiky světa.

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 1070x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

DiskuseSunnies
No, dyk to povídám, puntičkář. Nepočká, ani když se maluje... :O) Doufám, že si to i užíváte. Ne, Egypt letos nevyjde, ale novinky mám, jen počkám, až se vrátíš. Krásný den.
22. 07. 2011, 13:52:33
Sunnies, jsem teda dost napnuty! No to vis, vse musi byt akorat a nejaka vratna se zvarem v hube me nemuze zastavit od zaplaceni viza! ;)
22. 07. 2011, 22:46:03

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku