HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Monako 2013  / Noční Monako

Noční Monako

Monako

Vytvořeno: 10.06.2013
Autor: JanPodany


Monako je velmi malá líbezná země. Pravdou je, že zde panuje čilý stavební ruch, ale ten malebnosti knížectví ve velké míře neubírá. Když se však Monako převleče do večerního hávu, nabídne další lesklou stránku své podoby.

Kdo by tomuto svodu odolal? Nezbývá nám nic jiného, než vyrazit do nočního Monaka. Kroky nás automaticky vedou ke Kasinu, kde noční život doslova pulsuje. Krásně nasvícené luxusní hotely v blízkosti monumentálního Kasina umocňují noční okamžiky. Před Kasinem se nechává vidět honorace se svými nablýskanými bouráky.

Pánové jsou ve večerních oblecích doprovázeni dámami v luxusních večerních šatech. U schodů do Kasina tiše a nenápadně vítá hosty olivrejovaný chlápek. Hazardu nikterak neholduji, a tak procházíme kolem Café de Paris, kde kypí kavárenský život. Je sobota večer, tak je nasnadě, že není volných míst.

Nad Kasinem je palmový park, který se utápí v rafinovaně nastavených umělých světlech. Jak se vzdalujeme od Kasina, utichá i společenský cvrkot. Dostáváme se lehkou noční chůzí za příjemného mořského vánku nad hlavní přístav Monaka, který se honosí názvem Port Hercule.

V osvětleném přístavu se jemně pohupují na mořských vlnkách přepychové jachty. Samy jachty jsou nasvícené tak, aby vynikla jejich krása. Na protějším břehu se tyčí do výšky pověstná monacká Skála, na které se rozkládá vládní hlavní město (sluší se při zdejších velikostech spíše psát o čtvrtích). I to se nenechává světelnou výzdobou zahanbit.

Noční procházka po Monaku je naprosto bezpečná a nade vši pochybnost příjemná. Toto knížectví je svými krásami rafinované a odkrývá je zlehka, avšak ne lehce! Ta krása je na první pohled zřejmá. Ale je zapotřebí více pohledů, z různých stran a úhlů, které se během pár hodinové zastávky nepoštěstí, abyste přišli na další stránky půvabu a noblesy tohoto místa. Jsem rád, že jsme tu ubytovaní. Monako je líbezná zahrada, třebaže návštěvu vyhlášené botanické zahrady jsme si ujít nenechali.

Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 555x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku