HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Střední Amerika 2016  / Kolumbijská pošta

Kolumbijská pošta

Kolumbie

Vytvořeno: 24.01.2016
Autor: JanPodany


Malý dovětek ke Kolumbii, který si nemůžu odpustit. Při cestování velmi rád využívám služeb místních pošt. Zatím se mi nestalo, že by v nějaké zemi byla pošta naprosto nespolehlivá. Ano, někdy část pohledů k adresátům nedorazí, někdy jsou pohledy zpřehýbané či zmačkané, ale vždy tato základní služba, která je snad i zaručena v listině základních práv a svobod člověka, je nějak funkční. Tak toto o kolumbijské poště napsat nemohu. Již příspěvek Zlatá Bogota naznačil, že s nákupem známek to není zrovna jednoduché. Ano, jsou země, kde se známky dají sehnat pouze na poště. Na ostrově Svatého Ondřeje jsme poštu po dlouhém hledání nalezli. Byl jsem velmi překvapený, když mi úřednice monotónním hlasem oznámila, že známky nevedou. Usměvaví milí domorodci mě odkázali na služby soukromé pošty. Jenže ani tam jsem nepochodil. Známky nejsou, a pokud chci poslat pohlednici, tak jedině jako balík, a to za cenu kolem 50 amerických dolarů. Víte, že vám pohled rád pošlu, ale za takovou cenu jsem to odmítl. Ptám se lidí na ostrově, zda je toto normální. Všichni se tomu podivují a v místním telefonním seznamu hledají číslo na poštu, aby si mou informaci ověřili. Třeba jsem to jen špatně pochopil. Nikdo však nedokáže v místní obdobě Zlatých stránek číslo na poštu nalézt. A to se pošta nachází na předměstí. Přesto mi radí, ať pohlednice napíšu, že poštovné zaplatím na poště a pohlednice orazítkují a poštou. Napíšu pohlednice, připravím si peníze a opět ťapu za doprovodu Pavla rozpálenými ulicemi na poštu. Dovím se akorát to, že pošta nepracuje, třebaže je otevřená. Že známky nejsou, že nemůžou ode mne přijmout ani peníze a pohlednice poslat. Jsem naprosto zdrcen a vrhá to špatný stín na celou Kolumbii. Už jsem dospělý chlap, a k tomu ženatý, takže slzy vzteku polykám a pohlednice pošlu z domova v obálkách. Takže předem se vám, kteří dostanou pohlednici touto cestou, omlouvám, ale jiné řešení v současné chvíli nemám. Neboť nemám měsíc času, abych tu vyčkal, až začne kolumbijská pošta pracovat.Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 671x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

DiskuseTonca

To jsou darebove, asi je zivi jen posilani baliku a pece o schranky domorodcu:-). A pohled v obalce je taky hezky. Hlavne unikatni:-).

24. 01. 2016, 20:23:24
jan_podany
Jan

No nevím, snad to sběratelé pochopí. Hlavně byli na poště féroví, že si ode mne nevzali peníze a z pohlednic si neudělali táborák

25. 01. 2016, 16:42:29

Frankie

Zajímavé, pohlednice jsou k mání a známky nikoli. Že by je místní taky jenom sbírali ? Zatím se mi Vaše putování líbí, je to z místa na místo, jak to mám rovněž sám rád. Držím palce, ať vše zdárně pokračuje. Ahoj. F.

25. 01. 2016, 11:43:03
jan_podany
Jan

Dík, teď právě mokneme a mrzneme v kostarickém pralese.

25. 01. 2016, 16:43:21

Tonca

Mrznete? Ze by zima z Cech doputovala k vam ci americka snehova boure:)?

25. 01. 2016, 18:40:07
jan_podany
Jan

Kostarické Kordillery nás potrápily. Takové počasí ani pamětníci nepamatují.

26. 01. 2016, 21:12:23

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku