HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

JanPodany

(Jan Podaný)

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  JanPodany  /  Střední Amerika 2016  / Most Amerik

Most Amerik

Panama

Vytvořeno: 02.02.2016
Autor: JanPodany


Poslední den naší cesty. Nechceme ho strávit jen balením kufrů a čekáním na letišti. Tak dopoledne vyrážíme metrem na konečnou Albrook, kde se nachází hlavní autobusové nádraží, a je to odtud nejblíže k průplavu. V metru si vyndávám průvodce, abych zjistil, zda se na most nedostanu jinak, než že si pronajmeme taxi. V tu chvíli ke mně přiskočí ochotný policista a plynulou španělštinou se mě táže, kam potřebuji. Kostrbatou angličtinou mu vysvětluji, že jedeme na most Amerik. S pomocí dalších dvou milých lidí a lámanou anglo-španělštinou mě přesvědčují, že metrem a taxíkem je to nejlepší. Autobusové nádraží Albrook není tak velké, ale je velmi čilé. Všude vládne řád a pořádek. Taxi si sjednáme hned a nasedáme. Řidič nás chce odvézt na zdymadla Miraflores, ale náš cíl je jiný. Navržená trasa se řidiči zamlouvá a nám zase jeho cena. Proplétáme se mezi vozy a najednou je to tu, Panamerikána, najíždíme do táhlého kopce a jsme na mostě. Symbolicky propojujeme naše putování, kdy jsme navštívili obě Ameriky. Stejně tak tento most symbolicky obě Ameriky spojuje. Za mostem je odpočívadlo, kde nám řidič ochotně zastaví. Stihnu vyfotit loď pod mostem. Pak už se jen kochám a sem tam nás vyfotím, abychom měli památku. Proč je však tady postavená čínská brána, to nechápu. Zajížďkou, řidič se netrefil, se vracíme zpět na most a míříme do čtvrti Amador, odkud by se měl most výborně fotit. Řidič s námi zajede až na ostrov Plameňáků, kde je kotviště pro luxusní jachty. To se Zuzance moc líbí. Cestou zpět se zastavíme u Bio muzea, ale ne abychom podnikli návštěvu, nýbrž za účelem pořízení fotodokumentace mostu a nejlépe s námi. Řidič je natolik vstřícný, že by nás nejraději odvezl až na letiště, ale to my nemáme zapotřebí. Tak nám ještě přibrzdí u administrativní budovy průplavu a po 90 minutách se vracíme zpět na Albrook. Metro je tak zajímavý systém, že se rozhodujeme projet celou trasu. V polovině trasy nás překvapí fakt, že z podzemky se stává nadzemka. Aspoň vidíme i tu klasickou část města, kde jsou nízké domky rozházené po kopečkách. Tím se loučíme s Panamou a celou naší cestou.Vytvořil: JanPodany   Zobrazeno: 527x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

DiskuseTonca

Diky za krasne clany. Preji pohodove lety domu:-)

02. 02. 2016, 22:05:40

Pavel

Ahoj Tončo,

děkuji, lety byly docela pohodové a setkali jsme se v Praze i se svými kufry... pokud nepočítám při dlouhém letu přítomnost dětí v blízkém okruhu, které noc několikrát přerušili a skutečnosti, že mne s Květou v Amsterodamu už několikrát vyzývali ke gejtu, který nám samozřejmě změnili během letu z Panamy a ke kterému jsme přiběhli v poslední minutě a pak se z toho celý let do Prahy vydýchávali...tak to byla pohoda :-D

Zuzka s Honzou si udělali v Amsterodamu malou zastávku, tak i jim přeji klidný let do Prahy.

03. 02. 2016, 15:31:24

Tonca
Ahojky Pajo Tak Te vitam v destive a castecne zimni, oproti vasi dovce, domovine. Koukam, ze I prilet dom musi byt adrenalinovy a nezapomenutelny:-), coz je dobre. Preji dobrou aklimatizaci a pozvolny navrat do prace.
03. 02. 2016, 15:55:20
jan_podany
Jan

Ahoj, už jsme celá výprava doma. A Pavel ti odpověděl. ;)

04. 02. 2016, 14:21:52