HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Ajanta - chcete na WC za 2 rupky nebo Toilat za 4? (31.03.2009)

Ajanta - chcete na WC za 2 rupky nebo Toilat za 4? (31.03.2009)

Vytvořeno: 31.03.2009


L: V Číně, Afghánistánu, Indii a možná i jinde. Buddhistické kláštery vytesané do skály. Náhoda nebo plagiátství? Každopádně tyhle v Ajantě jsou ze všech nejpůsobivější. Ohromné haly z jejichž přítmí vystupují zdobené sloupy, zbytky fresek, sedící Buddha, ležící Buddha... Více než 30 jeskyní z doby před i po našem letopočtu. Mít tak stroj času a moci vidět, jak tu mniši dříve žili. Je skoro zázrak, že pozdější muslimští panovníci nerozbili sochy a nevyškrábali freskám oči. Prý tyto jeskyně neměli tenkrát na mapě. Díky Bihu, či Alláhovi, či Buddhovi či Prozřetelnosti ... čemu chcete. Jaké to muselo být nadšení britského vojáka, když zapomenutý komplex objevil na procházce v lese...

Na WC v Ajantě si můžete vybrat, jestli jdete na WC za 2 rupie nebo Toilat za 4 rupie. Asi jsem byla na WC, to je levnější :).

P: A to jsi sem jela až z Kalkaty celou cestu jenom kvůli jeskyním Ajanta? Jo já se jmenuju Ajanta. Zajímalo by mě, jestli se její sestra jmenuje Ellora, ale nemám odvahu se zeptat.

Fotky z Maharashtry - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616374623247/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 492x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku