HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Araku - polonazí domorodci s lukem a šípem, maoisté v džínách se samopaly ... jakpak se tomu říká? (05.04.2009-06.04.2009)

Araku - polonazí domorodci s lukem a šípem, maoisté v džínách se samopaly ... jakpak se tomu říká? (05.04.2009-06.04.2009)

Vytvořeno: 06.04.2009


L: Polonazí potetovaní domorodci si nás na přelidněném trhu v Sonkormetě vůbec nevšímají. Jako bychom tu nebyli. To byl vždycky můj sen, umět se na cestách zneviditelnit a být pouhým pozorovatelem. Nebo voyeurem? Nicméně v Indii to většinou doteď zůstávalo velmi vzdáleným snem. Nevšímají si nás ani ostří hoši z maoistické (naxalitistické) bojůvky, kteří sem v džípu bez dveří, se samopaly, přijeli dohlídnout na předvolební kampaň. To je dobře, že si nás nevšímají. Včera jsem v novinách četla, že maoisté popravili volebního kandidáta z vesnice v Orisse, to je jen za kopcem.

Místní se sice moc neoblékají, bez černého deštníku ale nevychází. Proti slunci, proti dešti, proti kroupám, připraveni na všechno.

Na trhu frčí palmové víno. Naběračkou z vydlabané a suché tykve se nabere a dutým držátkem se vypije jako brčkem. Skleničky tu nikdo nepotřebuje.

Když jsem byla malá, vždycky jsem si přála mít luk a šíp. Jako Vinnetou. Tady jsem si dokonce zastřílela na terč. A jednout se dokonce i trefila. Ale rači ho hned pokládám. Jsem nešika, ještě někomu ublížím.

P: Araku jako by bylo paradoxním průnikem světů. "Divoši" na rozdíl od maoistů mají luky a šípy, ale vozí je motorovou rikšou. "Civilizovaní" dovolenkáři z indických velkoměst si užívají chladnějšího klimatu, ale mobilní pokrytí jim sem zatím ještě nezavedli. A do toho všeho křesťanské misie vtloukají domorodcům svou "jedinou a správnou" verzi víry.

Fotky z Andhrapradeshe - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616465760018/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 525x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku