HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Balaji (u Jaipuru) – hinduistický chrám známý vymítáním zlých duchů z těla posedlých (17.02.09)

Balaji (u Jaipuru) – hinduistický chrám známý vymítáním zlých duchů z těla posedlých (17.02.09)

Vytvořeno: 17.02.2009


L: Davy sedící v přítmí chrámku zpívají náboženské písně a tleskají. Asi 12ti letý hubený kluk si mezi nimi dělá uličku a rozbíhá se proti zdi, do které naráží zády vší silou. A zase a znova, až se mu tmí před očima. O něco starší holka se na mě andělsky usměje a pak sebou šlupne na zem a škube sebou a vřeští jako by měla epilepsii.


P: Mám vůbec právo psát o něčem čemu nerozím, co nechápu, čemu nemůžu přijít na kloub? Spíš ne. Proto to, co budu popisovat, bude spíš záznam toho, co jsem viděl. Nic víc a nic míň.

Chlap z davu: Musím s tebou mluvit. Tohle je zvláštní místo. TIK. Žádný takový jitý místo TÍK v Indii TIK TÍK ani nikde jinde na světě TÍK TÍK není. Já jsem TÍK TÍK TÍK vzdělanej člověk a nerozumím mu. TÍK TÍK TIK TIK a ani jiný vzdělaný lidi TÍK TIK TIK TÍK mu nerozumí.

Začal mluvit normálně a čím déle mluvil, tím více se musel přemáhat. A taky začal přeskakovat z angličtiny do hindí. Prodlužova se tik a mezi ním mluvil čím dál tím rychleji. Nakonec se úplně vyčerpaný vrátil zpátky do chrámu.

Dlouhé černé vlasy létají vzduchem. Tleskání. V ohli u sochy „Krále duchů“ pálí papírky. Asi se svými uhranutími a posednutími. Posedlí rytmicky pohybují hlavou. Mrskají sebou. Ženská v sárí se válí po zemi. Kope. Křičí. Točí se dokola. Kluk metá kotrmelce. Černý u zdi kroutí hlavou. Teenager s patkou se rozbíhá proti zdi, na poslední chvíli se otočí a s tupým zvukem na ni naráží zády. Se vší silou. Žďuch. A ještě jednou. A ještě jednou. A ještě jednou. A víc vlasů ve vzuchu. Babka natažená na břiše na zemi se pohybuje do rytmu. Nohy, ruce, hlava. Stékají po ní čůrky potu. Jiná mlátí hlavou o zeď.

Duševně zdraví člověk, když se dostane do transu, může zešílet. Snaží se šílení dostat do transu, aby se jim vrátil rozum?

Fotky z Rajastanu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157615245567258/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 559x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku