HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Bastar - Jak jsme se octli v Africe uprostřed Indie a kde zůstal Kakadů? (06.04.2009 - 08.04.2009)

Bastar - Jak jsme se octli v Africe uprostřed Indie a kde zůstal Kakadů? (06.04.2009 - 08.04.2009)

Vytvořeno: 08.04.2009


L: Tohle je Afrika. Červené hliněné cesty mezi políčky, sem tam strom - stínovník a zelenými keři porostlé kopečky. Dopravní prostředek č. 1 je velké černé kolo Hero s masivním trojúhelníkovým stojanem. Někdy se na nich jezdí, jindy se jen tlačí obložené nákladem pytlů. Vybavují se nám tuny téměř zapomenutých zážitků z naší 7 měsíční cesky po Africe. Občas úplně zapomenu, že nejsme v Tanzánii a ohlížím se, kde zůstal Kakadů se svým červeno-modrým addidas batůžkem.

Sem tam na červené cestě v poli zasvítí jasně barevné sárí. Příslušnice místních kmenů se balí jen do 1 kusu látky, takže jsou spíš neoblečené než oblečené a je jim vidět abstraktní "tečkové" tetování na rukách a nohách. Holé hlavy tu nejsou v módě. Na každou ženskou hlavu patří proužkovaná taška, nůše nebo aspoň pytel.

Pod vodopádem v Chitrakotu sbírají ženské ve vodě pod kameny malé ráčky.. Jsou předkloněné tak, že nejvyšším bodem jejich těla je zadek. To fakt ani po letech gymnastiky neumím.

Téměř nahatý chlápek - jen s kusem bílé látky kolem pasu - stojí uprostřed pláně pod černým děravým deštníkem (proti slunci) s ručně ubaleným doutníkem v puse a pase buvoly.

P: Jako kdybychom cestovali v čase. Na nádraží na nás pokřikují cyklorikšáci, po ulicích se prohání víc lidí na kolech než na mopedech nebo motorkách. Cink! Cink!

Fotky z Chattisgarhu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616465768166/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 480x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku