HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Bombej – 3 průstřely ve výloze, gangsteři a ultra tlusté krysy (25.03.2009-28.03.29)

Bombej – 3 průstřely ve výloze, gangsteři a ultra tlusté krysy (25.03.2009-28.03.29)

Vytvořeno: 28.03.2009


L: 140 km příměstských vlaků. Jezdí každé 3 minuty a stejně v 9:30 ráno přetékají, lidé visí ve dveřích ve hroznech, jezdí mezi vagóny. Petr naskakuje do ženského vagónu za mnou. Není šance, aby se vešel kamkoliv jinam s krosnou. Ženské přestávají vyvádět, když jim vysvětlím, že nejsme teroristi, ale turisti a batohy nemáme plné výbušnin.

35 stupňů v 10 ráno a k tomu 70% vlhkost. Jen si otřu obličej šátkem, hned zase vypadám, jako by mě polil kýblem. To byla ale hloupost jít k hotelu ze zastávky Churchgate do čtvrti Colaba s krosnami pěšky podle mapy, na níž silnice chybí i přebývají. Měl to být kilometr a už tu kroužíme druhou hodinu.

Pokoj bez okna se dvěma polohami větráku – nic nebo uragán. A je náš za 800 rupek na noc. Levnější není. Možná pod mostem. Pětinásobek normální ceny. Ach jo, vítejte v Bombeji.

Ohromné 3 Šivovy hlavy vytesané do bazaltové skály v jeskyni na ostrově Elephanta. Sedíme na zemi už půl hodiny a furt se nemůžeme vynadívat na tu ohromující krásu.

3 průstřely ve výloze Café Leopold ve čtvrti Colaba jsou mrazivou připomínkou teroristického útoku na Bombej 26/11/09. Pálivá a kyselá polévka s brokolicovými knedlíčky je ta nejleší, jakou jsem kdy jedla a pitcher piva v nádobě připomínající laboratorní válec je taky efektivní.

Tlustí Arabové blokují chodníky už tak zablokovaný stánky s kýčovinami jako by davy ostatních chodců neexistovaly. Prodavači obřích barevných nafukovacích balónů větších než prodavači sami, skupinky černochů. Dlouhé molo k hrobu Haji Alí zalité velkými vlnami při přílivu i s poutníky a skupinou beznohých a bezrukých žebráků v modrých sarongách. Chvilka klidu na Chowpati pláži při západu slunce. Užíváme si jí my a dalších pár set Bombejanů. Příjemná procházka po 3 km dlouhé Marine Drive. Široký chodník bez překážek. Neuvěřitelné. Ale copak se tu nedá nikde přejít? Náš autobus domů jede z druhé strany... Miliony lidí proudící denně nádražím Victoria Terminus. Šustot větráků a šoupání tisíců pantoflí vytváří hypnotizující zvuk. Tady opravdu žádná systematická bezpečnostní opatření nejsou reálná. Bohužel.

Gangsteři, feťáci, industriální bossové, extrémně tlustí pouliční psi a maxikrysy.

P: Bollywood, Malabar Hill, pláž Chowpatty, Colaba, Cafe Leopold, Cuff Parade, Slum Dharavi, Hotel Taj Mahal, Gate of India, Victoria Terminus... kulisy knih Shantaram, Rushdieho románů, televizních zpráv o terorismu ožívají pod našima nohama.

Fotky z Maharashtry - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616374623247/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 652x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku