HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Čechy – co mě baví na Čechách po půl roce v Indii? (15.07.09-31.07.09)

Čechy – co mě baví na Čechách po půl roce v Indii? (15.07.09-31.07.09)

Vytvořeno: 31.07.2009


Dneska ráno v 5:00 jsem ještě byla v Dílí a večer v 5:00 už jsem doma ve Strakonicích. K neuvěření. Dobře, zapomněla jsem říct, že je třeba připočítat asi 3,5 hodin časového posunu. S ohromnou krosnou dobíhám autobus, který už odjíždí z nádraží. Řidič mě ještě bere dovnitř, ale tváří se trochu rozladěně. Copak neví, že v Asii autobusy staví, kdykoliv na ně někdo mávne? Asi ne. Tohle je prostě jiný svět a budu se do něj muset co nejdřív přepnout.

Užívám si výhled z okýnka. Je veliké, není zapatlané kokosovým olejem na vlasy a nemá příčku přímo ve výši mých očí jako většina indických autobusů. Pomalu mi běží před očima malebná jihočeská krajina. Lehce zvlněná, zelená pole, sytě zelené remízky se stromy, sem tam les, modré nebe a bachraté bílé mraky. Dneska výjimečně svítí sluníčko. No není to nádhera? Ještě větší nádhera je, když splývám na zádech v Jinolickém rybníku v Českém Ráji, pozoruju zelené zalesněné kopce, z nich vyčuhující pískovcové homole a zase ty bílé načechrané mraky na modrém nebi. A což teprve smažená niva a gulášek v Krumlově Na Louži a opékané buřty na zahradě...

A co že se stalo s plánovaným pokračováním naší cesty do Pákistánu a Tibetu? Nu cestu dokončíme holt jindy.

Inu, ale zábavy bylo dost, je třeba zase něco popracovat, což znamená sbalit po týdnu letních radovánek v Čechách batoh a přesunout se pracovně na Srí Lanku. Nejeli jsme tehdy do Manali zbytečně, práce na Lance nám nakonec vyšla. Ale bude to chvilku trvat, než si po půl roce cestování zase zvykneme na rytmus pracovního dne a týdne. Obzvlášť na Lance, když se nás všichni ptají, jestli tam jedeme na dovolenou.

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 645x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku