HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Haridwar - Svaté místo? Ale kdež, plavečák! (19.05.2009)

Haridwar - Svaté místo? Ale kdež, plavečák! (19.05.2009)

Vytvořeno: 19.05.2009


L: Nejsvatější místo v Uttarkhandu? Ale kdež, plavečák to je! Konstatuju s úsměvem, když se procházíme obklopeni veselýám křikem a výskáním stovek poutníků, kteří se koupou v rychle tekoucí Ganze v tomhle městě těsně pod Himalájemi. Místní tu Gangu rozdělili do několika koryt a plochu mezi nimi vydláždili a schody do vody opatřili řetězy, aby poutníky neunesl proud. Celá atmosféra v Haridwaru na ghatech je velmi veselá, vůbec ne smrtelně vážná jako ve Varánasí.

V tomhle vražedném vedru bychom taky hned skočili. Kdybychom nevěděli, že do řeky ústí celá kanalizace Rišikeše o pár kilometrů proti proudu.

Rodinka z plechovky od ghí za asistence hinduistického kněze vysypává na schody do řeky kosti a popel babičky či dědečka. Jen jsou modlitby domumlány a rodinka se obrací k odchodu, už jsou na schodech výrostci a přebírají kosti a popel. A už ho mají. Prsten. Páčí, páčí, nechce se mu dolů z kosti. Tak berou i kost a rychle mizí. 

Nase fotky z Uttarkhandu:

http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova1/sets/72157618125556904/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 613x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku