HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Jamnagar – kam chodí indické ženy čůrat? (17.03.2009)

Jamnagar – kam chodí indické ženy čůrat? (17.03.2009)

Vytvořeno: 17.03.2009


L: Indie je pokroková země v mnoha směrech. V jednom však má hodně co dohánět. A to v ženských veřejných záchodkách. Mužské tzv. „urinaly“ se na ulicích indických měst objevily už před nějakým časem a stále jich přibývá. Jedná se o vykachličkovanou zeď s přepážkami. Někdy je další zdí oddělena od ulice, jindy ne. Co by to stálo, kdyby jedné z těch přepážek udělali dveře a napsali na něj „Ladies urinal“? Klidně mohou napsat i „Leadies“ ... jak jsem nedávno kdesi viděla na parkovišti u benzínky. Někteří muži si urinalů ani neváží a vesele si ulevují hned vedle urinalu na zeď rozežranou všemi těmi lidskými kyselinam a přiživují tak nevábně voníci kaluž či rybník pod obrubníkem, kterou občas chodec zatlačený hustou dopravou musí projít chtě nechtě. Ale co nebohé dámy, které si jen tak na ulici nemohou ulevit? Nedaří se mi najít jiné vysvětlení, že tím indičtí páni dávají jasně najevo svým ženám, co si o nich myslí. Západní oblečení, nejnovější mobily, vzdělání, počítače, to všechno je pro moderní indické ženy v pořádku ... dokud sedí poslušně doma, jak se sluší a patří a necourají po ulicích jako nějaké coury... Ale proč to všechno píšu sem? No protože Jamnagar v Gudžarátu bylo první indické město, kde jsem viděla dvoje ženské záchodky na ulici. A to prosím na půl milionu obyvatel. Hurá.


P: Náboženství scvrklá do vnějších projevů - v jainistickém chrámu omývají žinkou mramorovou sochu Tirtinkary než na ní nasadí brnění a korunu. Jejich angličtina a už vůbec ne moje hindí stačí na to, abych se od nich dozvěděl něco více o jainismu. Budu si to muset vygooglovat. V hinduistickém Hamanově chrámu jako by bylo důležitější, že se svou po několik desetiletí nepřetržitě zpívanou modlitbou dostali do Guinessovy knihy rekordů než sama podstata modlitby.

Fotky z Gujaratu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157616374604271/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 1258x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku