HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Jodhpur - modré město, kde jsem si koupila oranžové sárí (27.02.09 - 28.02.09)

Jodhpur - modré město, kde jsem si koupila oranžové sárí (27.02.09 - 28.02.09)

Vytvořeno: 27.02.2009


L: V noci mění clocktower barvy skoro tak psychedelicky jakosocha Turkmenbašiho v Ašgabádu. Ta se ale ještě otáčí za sluncem. Poprvé v životě procházím nějaký hrad (Meharangar) s audioprůvodcem na šňůrce na krku a sluchátky na uších a poprvé v životě si kupuju sárí. Obé se vydařilo skvěle. Audioprůvodce je zajímavý a zábavný a ještě k tomu v ceně vstupenky. A sárí je z náměstí pod hodinami od trhovkyně, u které jsem si z hromady sárích vyložených na zemi vybrala za jeden dolar to nejkrásnější. Robustně hedvábné, šafránově pozitivní se zlatým luxusním lemováním. Zbývá jen se do něj naučit balit a chodit v něm ... to bude těžší.

P: Pevnost Meharangar a její zahrada mě torpédují do mughalské éry y poslední knížky Salamana Rushdieho - The Enchantress of Florence, kterou po nocích čtu. Z ní mě vytrhává až strašně modré město a pouliční zubař.

Fotky z Rajastanu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157615245567258/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 517x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku