HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Palitana – Květy pro mramorovou sochu a znudění synáčkové v prostěradlech (23.03.2009-24.03.2009)

Palitana – Květy pro mramorovou sochu a znudění synáčkové v prostěradlech (23.03.2009-24.03.2009)

Vytvořeno: 23.03.2009


L: Z 900 džinistických chrámů a chrámků, svatyní a svatyněk na vrcholku kopce si poutníci vybrali dva a ty obklopují každý den celé davy. Je třeba vyšplhat 3000 schodů, nahoře se převléci do bílého kusu látky ne nepřipomínajícího velký bílý kapesník. Nakreslit do rýže na stolku posvátný klikyhák, obětovat hezky učesaný kokos a pár set rupií. Zamávat jačím ocasem s ozdobným držátkem ve směru k hlavní soše. Obětovat květiny k nohám menších soch po stranách chrámu, zapálit vonné tyčinky a zakroužit si s nimi nad hlavou, zazpívat posvátnou písničku. Takových zajímavých rituálů a odrostlé synáčky v bílých naškrobených prostěradlech se zdá, že to nudí. Do rituálů zapálené matky ale přestírají, že si toho nevšimly.

P: Zprávy z tisku:
Bývalá poslankyně za Kongresovou stranu se ve svých šedesáti živí jako námezdní dělnice za 60 rupií na den. V politice skončila, když v jejím okrsku zrušili místo vyhrazené pro nedotknutelné.  Celoživotní úspory utratila za věna svých 3 dcer.
Po 4 letech od tsunami se vláda konečně dohodla na odškodnění obětí na Andamanských Ostrovech. Celou tu dobu se dohadovali, jaké plemeno skotu a jak ho dopravit postiženým. Nakonec dostanou peníze.
Vláda Madyapradeshe vypouští do tygří rezervace dvě tygřice, aby zvýšily populaci tygrů. Experti ale pochybují, že se budou mít s kým rozmnožovat. Tygři tu prý už nežijí.

Fotky z Gujaratu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157615245588876/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 681x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku