HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Proč je Indie návyková? - Dílí (14.07.09)

Proč je Indie návyková? - Dílí (14.07.09)

Vytvořeno: 14.07.2009


Zase zjišťuju, jak mám ráda Dílí. Obzvláště Pahar Ganj. Živý indický bazar nabízející všechno možné i nemožné zboží a služby a zároveň ráj batůžkářů a hipíků ze všech koutů světa. Posvátné krávy uprostřed silnice, rikši, nákladní bicykly, bary, žebračky, levné i luxusní jídelny, trhovci střídající svůj sortiment podle denní doby, antikvariáty, kavárny se superrychlým internetem za 10 Rp za hodinu, uzoučké uličky mezi vysokými rezidenčními domy, které se k sobě naklání každým dalším patrem víc a víc. Muži v bílých nátělníkách s rudými rty od žvýkání betelu posedávající před domy v těch úzkých uličkách, malí kluci honící kolo, ženy stříhající betelové oříšky nebo si navzájem vybírající vši z vlasů. Domy jsou v létě rozpálené, žije se na čarpojích (postel – dřevěný rám na nohách vypletený provazem) na ulici před domy. Jak procházíme uličkami, mám pocit, že chodím lidem skrz obýváky. Tady není snad nic nemožné. Před dvěma hodinami jsme si koupili letenku domů a za pět hodin už budeme na letišti. Začíná mě trochu mrzet, že už jedeme z Indie pryč.

A zase jsem nepřišla na to, v čem tkví to návykové kouzlo tohoto kousku Zeměkoule. Ach jo, asi se sem zase budu muset někdy vrátit a zkusit tuhle záhadu rozlousknout. Ale potkala jsem lidi, co se o to snaží už třicet let a pořád nic. Takhle bych skončit nechtěla. Možná je lepší nechat některé věci zahalené závojem tajemství, opředené mýty a legendami. Obávám se, že když podrobíme všechno exaktnímu analytickému rozboru a zapíšeme čísly do tabulek, zmizí všechna tajemství ze světa a to by byla škoda.

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 633x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku