HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Pushkar – koupel mezi kostrami (01.03.09-02.03.09)

Pushkar – koupel mezi kostrami (01.03.09-02.03.09)

Vytvořeno: 09.03.2009


L: Jak to vidím já - Špinavé jezírko s povlakem hnijících růžových okvětních lístků a afrikánů v jednom koutě, gháty - mramorovými schody pokryté břehy, které jsou plné zaschlých kravích, psích a opičích čuránek a holubích hovínek a poházené prosem a kukuřicí pro holuby. Protože je to posvátný rybníček, musíte v tom všem nepořádku chodit bosi. Na prvním schodu pod vodou jsou dobře viditelné hromádky kosterních nedopalků po kremaci nebožtíků, které obeplouvají velké sumcoidní ryby. Otravní hinduističtí kněží se snaží člověka donutit provést pudžu (motlitbu) a za ní zkasírovat tučný poplatek.
Jak to vidí hinduističtí poutníci – velmi svaté místo, kde Brahma upustil lotus a ze země vzniklo jezírko. Jezdí sem na pouť z celé Indie. Vykoupat se ve svaté vodě, pomodlit se, obětovat květy, zaplatit kněžímu nemalou sumu za asistenci a čekat až bohové uvrhnou na celou rodnu neuvěřitelné štěstí, které si poutí sem zasloužili.

Ať se na to díváte ze kteréhokoliv pohledu, je to místo s magickou atmosférou.

P: Puškar má i jinou tvář než orient vytvořený pro exotiky chtivé turisty - v podobě jídelniček, džusáren a obchodů s oblečením, vonnými tyčinkami a suvenýry – stačí si ráno přivstat a zajít k jezírku na gháty, kde se koupou poutníci hned vedle špatně shořelých lidských kostí.

Fotky z Rajastanu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157615245567258/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 517x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku

Příspěvek nemá připojeny žádné obrázky.
Galerie příspěvku