HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / Shekawati (Fatehpur) - létající kánoe plné bohů ... naštěstí jen na zdech (18.02.09)

Shekawati (Fatehpur) - létající kánoe plné bohů ... naštěstí jen na zdech (18.02.09)

Vytvořeno: 18.02.2009


L: 6ti místné kajaky s 6ti člennou posádkou modrých mnohorukých hinduistických bohů plují mezi mráčky. Tak si představovali místní malíři zdí paláců haveli letadla před 100 a vice lety … inu malujte něco, co jste neviděli. Hellou, madam Nadine Le Prince – umělkyně, koupila tento palác asi za 50 milionů rupií, hellou, opravila ho a otevřela jako muzeum, hellou, poslouchejte poučně srandovní výklad smrtelně vážného průvodce palácem v místním jazyce “Higlish”.

P: Zkouším si představit, jaké to asi bylo, když místní ulice lemovaly pestrobarevně pomalované haveli (od slova hava – vzduch, tedy chlazené vzduchem, známka luxusu v rozpáleném pouštním Radžastánu), na jejichž zdech svádí bitvy armády, prohání se sloni, auta i vlaky, prochází se místní i evropské krásky a perou se tak o pozornost s hinduistickým panteonem bohů. Bohužel mnoho omítek opršelo, haveli se rozpadají, modernizují, bourají a nahrazjí betonovými obludami. UNESCO, kde jsi?

Fotky z Rajastanu - http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova/sets/72157615245567258/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 531x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku