HedvabnaStezka.cz Pohora.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Lucie-Kinkorova

ZEMĚ S NEJVÍCE BLOGY

Nacházíte se:  blog  /  Lucie-Kinkorova  /  TAMASHA MASALA 2009 - Indie, Pakistan, Tibet...  / TREK - Pindari Glacier – Svatý muž pod ledovcem (22.04.2009-28.04.2009)

TREK - Pindari Glacier – Svatý muž pod ledovcem (22.04.2009-28.04.2009)

Vytvořeno: 28.04.2009


L: Náš první letošní trek. Ta vůně horského vzduchu. Snad má to funění do kopce něco podobného s holotropním dýcháním a v tom řídkém horském vzduchu plyne mysl v jiných rovinách než normálně. A tak se stane, že se člověku z povědomí vyplavují dávno zapomenuté obrazy a zcela nové souvislosti. Nejlepší relaxace a pročištění hlavy, jaké znám. Po klikaté cestě z hor se vracím s hlavou čistou jako sníh na vrcholcích hor.

A jak se tak autobus noří do smogu a kouře z vypalovaných strání a lesů a do troubení města, nešťastných opilých dělníků a uplacených policistů a úředníků, žebráků a ušmoulaných výrostků, kteří nemají co na práci, ta tam je horská panenská čistota myšlenek.

Zato na dosah ruky je smažené kuře, džusy, čokoláda, kondenzované mléko, ovoce i zelenina, o kterých se nám v horách nad talířem studené rýže s čočkou jenom snilo. S plným břichem k prasknutí (trochu mě ty dobroty splácané jedna přes druhou tlačí v žaludku, ale to se za chvilku srovná) se jdeme poptávat po autobuse, který nás zítra odveze na další trek a už se nemůžeme dočkat. Ach ten věčný rozpor lidských tužeb.

P: Petr chce napsat něco o sadhuovi vysoko v horách u ledovce, ale zatím odmítá dodat příspěvek, takže snad příště, až se dostaneme k internetu.


Nase fotky z Uttarkhandu:

http://www.flickr.com/photos/luciekinkorova1/sets/72157618125556904/

Vytvořil: Lucie-Kinkorova   Zobrazeno: 543x.

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

Obrázky příspěvku


Galerie příspěvku